-
A roma holokausztra emlékeztek
A Pharrajimos - roma holokauszt áldozataira emlékezett Székesfehérváron a Fejér Vármegyei Roma Területi Nemzetiségi Önkormányzat, ahova az egész vármegyéből érkeztek megemlékezők. Az Öreghegyi Közösségi Házban tartott megemlékezésen zenés, balladai történetfelolvasás idézte fel a múlt fájdalmát a Romano Glaszo közreműködésével.
2026.08.02. -
Antal László a parancsnok
Parancsnoki átadás-átvételi ünnepséget tartott pénteken a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság (HQ MND-C) Székesfehérváron, amelynek során a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak. Az ő személyében így első alkalommal vezeti magyar parancsnok a nemzetközi katonai szervezetet.
2026.07.31. -
Takarékoskodásra szólítanak fel
Tombol a hőség Magyarországon, ami egyszerre jár egészségi, ellátási, gazdasági veszélyekkel. Magyar Péter miniszterelnök a paksi atomerőmű teljes leállítását jelentette be, amire korábban nem volt példa.
2026.07.31. -
Parancsnoki átadás-átvétel
Parancsnoki átadás-átvételi ceremóniát tartottak Székesfehérváron. A Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság eddigi parancsnoka, a szlovák Tibor Králik vezérőrnagy átadta a parancsnoki feladatokat Antal László vezérőrnagynak.
2026.07.31.
Koszorúzások, megemlékezések az ’56-os forradalom emlékére Székesfehérváron
Elkezdődtek pénteken az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója alkalmából szervezett emlékező események Székesfehérváron. Csendes koszorúzásokat tartottak a város ’56-os emlékhelyein, illetve több iskolában zajlottak megemlékezések.
2022.10.21. 13:13 |
Idén is megemlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről és a harcokban életüket veszett, illetve bebörtönzött mártírokról Székesfehérváron.
Iskolai megemlékezések az 56-os forradalom 66. évfordulóján
Az 1956-os megemlékezések a hétvégén folytatódnak. Október 22-én, szombaton 9.00 órakor a Szent István-székesegyház emlékkeresztjénél imádságos megemlékezés kezdődik, Spányi Antal megyés püspök meghívására együtt imádkoznak a történelmi egyházak helyi képviselői, majd Székesfehérvár város és Fejér megye közéleti vezetői és képviselői közös koszorút helyeznek el a keresztnél. Október 23-án, vasárnap 10.00 órakor a Városház téren emlékező beszédet mond dr. Cser-Palkovics András polgármester. Ezt követően kezdődik az Emlékezők ünnepe című előadás, amely az október 23-hoz kapcsolódó székesfehérvári eseményeket idézi fel.