Környezetszépítő akció az Esélyegyenlőség Kertjében

Idén is sikeresen folytatódott a Városgondnokság és az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és EGYMI tanulóinak együttműködése. Spanyárné Halász Szilvia, a város főkertészének vezetésével sajátos nevelési igényű tanulók vehettek részt a rendezett környezet kialakításában, gondozásában, növényültetésben. Az iskola tematikus programhetének keretében növényeket ültettek, gyomláltak és a padokat is lecsiszolták, átfestették az Alba Pláza előtti Esélyegyenlőség Kertjében az iskola diákjai.
2017.04.25. 13:02 |
Környezetszépítő akció az Esélyegyenlőség Kertjében
Immár hat éve sikeres a Városgondnokság és az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és EGYMI tanulóinak programsorozata. Spanyárné Halász Szilvia városi főkertész vezetésével sajátos nevelési igényű tanulók vehettek részt a rendezett környezet kialakításában, gondozásában. A Városgondnokság munkatársainak segítségével szépítették meg kedden az Arany János Iskola és a Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulói az Alba Pláza előtti Esélyegyenlőség Kertjét. Az akció keretében azt is megtanulhatták a fiatalok, hogyan kell gondozni az egynyári növényeket.
Az esemény megnyitóján Fülöp Anita, az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és EGYMI intézményegység-vezetője köszöntötte a megjelenteket, aki örömét fejezte ki, hogy immáron hatodik éve szépíthetik meg az Esélyegyenlőség Kertjét. Beszédében arra is felhívta a figyelmet, hogy a diákok kezdeményezéséhez az idei esztendőben a Székesfehérvári Kertbarát Egyesület is csatlakozott.

„A Magyar Turisztikai Ügynökségnek nagyon fontos az a kapcsolat, amelyet a várossal és az oktatási intézményekkel ápol. Székesfehérvárra kimondottan zászlóshajóként tekintünk, a város ugyanis az élen jár a virágosításban és a környezet megszépítésében végzett munkában is. Azt gondolom, hogy a környezetszépítő munka egy olyan tevékenység, amely folyamatos odafigyelést igényel. Az ezzel járó feladatokat a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. remekül kézben tartja, így a környezet megszépítésében is élen jár a város. Megtiszteltetés számomra, hogy részt vehetek az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és EGYMI akcióján, hiszen az intézmény tevékenységét február óta részletesebben is nyomon követem.” – mondta Dr. Bocsi Andrea, a Magyar Turisztikai Ügynökség Marketing Koordinációs Főosztály vezetője.
Spanyárné Halász Szilvia főkertész kiemelte: az egész év során együtt dolgoznak a diákokkal a környezet szebbé tételéért. Az idei évben mintegy kétszáznyolcvan évelőt ültetnek el az Esélyegyenlőség Kertjében. Örömét fejezte ki, hogy a tanulók az egész tanév során aktív résztvevői a városban folyó kertészeti munkáknak. Mint mondta, az akcióra már országos szinten is felfigyeltek, melynek keretében azokat a településeket díjazzák, ahol a tanulókat bevonva hasonlóan fontos és példaértékű munkát látnak el.
A köszöntők után egy látványos flashmob-ot adtak elő a tanulók, mellyel a környezetvédelem fontosságára hívták fel a figyelmet. A munkamenet megbeszélése és a szükséges eszközök kiosztása után a fiatalok nagy kedvvel láttak munkához. A szerdai eseményen a tanulók a virágültetésen kívül gyomláltak és a padokat is lecsiszolták, átfestették. Az előttünk álló két napban további érdekességekkel folytatódik az intézmény Esélyegyenlőség tematikus programsorozata.

Fehérvári színes

  1. Nívódíjas MET Aréna

    Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.

    2026.03.18.
  2. Természettudományos kalandozás

    Tizenöt csapat vett részt a tavaly szeptemberben indult Kalandozás a Természettudományok Birodalmában elnevezésű vetélkedőn, amelynek döntőjét szerdán tartották a Vasvári Pál Általános Iskolában. A komoly felkészültséget kívánó, komplex versenyt a Zentai Úti Általános Iskola Barnamedvék nevű csapata nyerte.

    2026.03.18.
  3. Jótékonysági csokigyűjtés

    Március 21-én, szombaton 17 órakor a Falco KC Szombathely látogat az Alba Regia Sportcsarnokba. A rangadó előtt az Alba Fehérvár jótékonysági csokigyűjtést szervez, amellyel kosárlabdázóink a Velencei Vadvirág Gyermekotthon kis lakóinak húsvétját szeretnék szebbé varázsolni.

    2026.03.18.
  4. Fehérvári produkció a Nagycirkuszban

    Szép Anita és Max, a székesfehérvári Flyfitness színeiben, kutyatánc produkciójával 2026. április 8-án, 17 órakor lesz látható a Fővárosi Nagycirkusz Ringlispíl című előadásban. Anita és Max között különleges kapcsolat van, Max nemcsak a legjobb barátja, hanem a munkatársa is.

    2026.03.18.