Kormánydöntés a börgöndi repülőtér fejlesztésének előkészítéséről

Ismét tárgyalt a kormány a börgöndi repülőtér fejlesztésének kérdéséről: határozatban kerültek kijelölésre az előkészítésben közreműködő szakminisztériumok és az első határidő. - jelentette be közösségi oldalán Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője.
2020.03.04. 12:39 |
Kormánydöntés a börgöndi repülőtér fejlesztésének előkészítéséről

Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője közösségi oldalán adta hírül a börgöndi repülőtér régóta várt fejlesztése kapcsán született döntést.

Mint megerősítette: a város készen áll a szükséges egyeztetésekre, és örül az újabb előrelépésnek. A megszületett kormányhatározat az innovációért és technológiáért felelős minisztert, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert és a miniszterelnök kabinetfőnökét jelölte ki, hogy április 30-ig állítsák össze az Alba Airport fejlesztéséhez szükséges intézkedéseket. Javaslataik alapján a kormány újra tárgyal majd a további lépésekről, a beruházás megvalósításának feltételeiről.

Gazdaság

  1. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.
  2. Tudatos évtervezés

    A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.

    2026.01.29.
  3. Precíziós gazdálkodás szak indul

    Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.

    2026.01.19.
  4. Ingyenes födémszigetelés!

    Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.

    2026.01.09.