-
Bővítik a japánkertet
Július végén, augusztus elején kezdődik el a Csónakázó-tó szigetén található japánkert átfogó megújítása, kibővítése. A munkálatok várhatóan november végéig tartanak, a kivitelezés ideje alatt a munkálatokkal érintett területet a látogatók elől lezárják.
2026.07.27. -
Így állnak az útfelújítások
A Székesfehérváron meghirdetett, nagyszabású útfelújítási program részeként, a márciusban elkészült Nyárfa utcát követően a Közgyűlés szakbizottsága legutóbbi ülésén újabb utcák – köztük a Palotai út egy szakasza, valamint a Hársfa, a Fenyőfa és a Topolyai utca – esetében választotta ki a nyertes kivitelezőket - adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.. Már zajlik a Nagyszombati út 800 méteres szakaszának felújítása, és kezdődhet a Bébic utcai szabadidőpark fejlesztése is.
2026.07.23. -
Vasút + buszállomás Fehérváron
Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését, amelynek tervei már régóta készen állnak. A beruházás IKOP plusz forrásból, mintegy 20 milliárd forintból valósul meg, és 2030-ig befejeződhet.
2026.07.22. -
Új CT-készülék a kórházban
Befejeződött az új CT-készülék beüzemelése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, így a berendezés már a mindennapi betegellátást szolgálja - közölte a székesfehérvári kórház a honlapján.
2026.07.18.
Körforgalom épül az úrhidai kereszteződésben
Fehérvár agglomerációs körzetében hat település 15 ezer lakója közlekedik rendszeresen az ún. úrhidai négyes kereszteződésen keresztül. Jelentős a kereszteződés forgalma, ugyanis mintegy háromezer autó halad rajta keresztül naponta és ugyancsak jelentős a teherautó forgalom is. Most körforgalom épül a kereszteződésben, ami nyár közepére készül el. Az elmúlt 10 évben egy halálos, öt súlyos és két könnyű sérüléses baleset történt itt.
2016.04.14. 16:23 |
Fehérvár agglomerációs körzetében hat település 15 ezer lakója közlekedik rendszeresen az ún. úrhidai négyes kereszteződésen keresztül. Jelentős a kereszteződés forgalma, ugyanis mintegy háromezer autó halad rajta keresztül naponta és ugyancsak jelentős a teherautó forgalom is. Most körforgalom épül a kereszteződésben, ami nyár közepére készül el.

Egy közepes méretű körforgalmat építenek, aminek a belső sugara 12.5 méter, a külső pedig 20 méter. A körpálya burkolatszélessége 7.5 méter lesz és egy másfél méter széles kiemelt szegélyes burkolatot is építenek hozzá. Hasonló nagy lesz, mint például a Zámoly-Gánt körforgalom.
A Magyar Közút tervei között 15-20 éve szerepel az útkereszteződésben a körforgalmú csomópont kiépítése. 2015-ben a Magyar Közút megkapta az építési engedélyt a kiviteli tervekre. Megtörtént az építési terület lőszermentesítése és a régészeti próbafeltárás is. A közbeszerzési eljárás során kiválasztott kivitelezőnek a Magyar Közút Nonprofit Zrt. 2016 áprilisában adta át a munkaterületet. Molnár István a Magyar Közút területi igazgatója reményét fejezte ki, hogy jóval biztonságosabb lesz a csomópont. Az elmúlt 10 évben egy halálos, öt súlyos és két könnyű sérüléses baleset történt az anyagi káros eseményeken kívül.

Törő Gábor országgyűlési képviselő kiemelte, hogy a környék települései már többször kezdeményezték a kereszteződés biztonságosabbá tételét, hiszen nagyon sokan erre járnak Fehérvárra. Mint mondta nemzeti forrásból mintegy 157.6 millió forintért nyár közepére biztonságos kereszteződést alakítanak ki.
A körpálya a meglévő csomópont területén marad, az Úrhida felőli csomóponti ág kisebb korrekcióban épül, a másik három irányban az úttengely lényegében változatlan marad. A csomópontnál először a körforgalom kiépítéséhez szükséges szegélyeket, majd az átereszeket építik meg. A teljes felújított szakaszon új burkolati jeleket festenek fel a kivitelező munkatársai és új jelzőtáblákat helyeznek ki.

A munkálatok a 7201-es jelű utat 4+084 - 4+470 km szelvények között 386 méter hosszan, a 7202-es jelű utat a 3+211 - 3+451 km szelvények között 240 méter hosszon érinti.