Korai gólváltás után döntetlen lett az MTK-Vidi

Ugyanúgy járt a Videoton az MTK otthonában, mint egy héttel korábban a Mezőkövesd  ellen: vezetést szerzett, de hamar egyenlített az ellenfél, több gól pedig nem esett. Maric első vidis góljával már a 6. percben vezettek a fehérváriak, de postafordultával jött a válasz. A folytatásban kapufát és lesgólt is szerzett a Vidi, igaz,néhány meleg helyzetet meg is úszott. Ez volt zsinórban az ötödik meccs, amelyen nem tudott egynél több gólt szerezni a fehérvári csapat.
2017.04.22. 20:19 |

Jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó, hiszenegy megpattanó labdával Maic már a 6. percben helyeztbe került és ki is használta. A horvát csatár megszerezte első bajnoki gólját az OTP Bank Ligában, csapata azonban nem tudott élni a llektani előnnyel, mert szinte azonnal hagyta egyenlíteni a kiesés elől menekülő ellenfelet. Kolomojec szép tekerésével lett 1-1, és bár még csak a 9. percben jártunk, ki is alakult a végeredmény... Persze nem kellett volna így lennie, hiszen lehetőség adódott mindkét csapat előtt. A Vidiből Maric egy lesgóllal, és egy Scsepoviccsal együtt kihagyott helyzettel vétette észre magát a továbbiakban, fölényben volt a vendégcsapat, de nem tudott élni vele.

Szünet után is jobbára a piros-kékek akarata érvényesült, az MTK látványosan megelégedett az egy ponttal, bár ha tehette, vezetett pár kontrát. Az egyik ilyen végén Viníciusnak a gólvonalról kellett mentenie, és még a hosszabbításban is adódott helyzete a hazaiaknak, de Torghelle nem tudta behúzni a mattot Kovácsikkal szemben. A Vidi legközelebb a 82. percben járt a gólhoz, Scsepovics szabadrúgásánál, amit a lécre ütött Pekovics, a kipattanót pedig Maric az üres kapu mellé küldte.

Hennong Berg csapata áprilisban eddig öt bajnokit játszott, ebből csak a gyirmótit tudta megnyerni, és egyszer sem lőtt egynél több gólt. Vagyis egyételműen visszaesett a tavaszi jó rajt után, és nem tudott visszakerülni a táblázat élére sem.

MTK - Videoton 1-1 (1-1)
Videoton: Kovácsik - Nego, Juhász (Fiola) Vinícius, Stopira - Suljic, Varga (Géresi), Pátkai, Hadzic - Scsepovics, Maric (Bódi).

Gl.: Kolomojec, illetve Maric.