Korai emberelőny, két Vidi-gól, sima továbbjutás a kupában a Fradi ellen

Nagyon korán emberelőnybe került a Ferencváros elleni kupavisszavágón a MOL Vidi, amely ennek megfelelően fölényben futballozott, és a második félidőben el is döntötte a mérkőzést. Nikolov és  Milanov szerezték a gólokat,  Marko Nikolics csapata 2-0-ra győzött, és kettős sikerrel jutott az elődöntőbe a Magyar Kupában. A döntőért a Debrecennel mérkőzik a Vidi.
2019.04.03. 20:03 |

Az idényben negyedszerre csapott össze egymással a MOL Vidi és a Ferencváros, a Magyar Kupa negyeddöntőjének székesfehérvári visszavágóját 2-1-es előnyről várták a piros-kékek. Marko Nikolics egy ponton változtatott Üllői úti kezdőjén, Kovács István helyett ezúttal Anel Hadzic került be a csapatba, a Vidi így a Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Elek (Kovács), Pátkai, Nikolov, Hadzic, Huszti (Milanov) – Scsepovics (Hodzic) tizeneggyel állt fel. Nem egészen hét percet kellett várni a találkozó első helyzetére, amelynek következtében rögtön nőtt is a feszültség – egy indításra Scsepovics startolt rá, a kifutó Dibusz pedig a kaputól mintegy húsz méterre letarolta a labdát elfejelő támadót, amiért Kassai játékvezető kiállította a vendégek hálóőrét. (Az esetet követően Scsepovicsot percekig ápolták, majd a félidő derekán le is kellett cserélni.) A 24. percben egy lecsorgó labdát Juhász emelt kapura, Holczer védett. Négy perccel később egy vendég szögletet Vinícius fejelt ki a kapu torkából. A 33. percben Stopira beadását Hodzic vágta fölé az ötösről. A félidő hajrájában már második cseréjét kényszerült kihasználni Marko Nikolics, ezúttal Elek Ákos sérült meg, a helyén Kovács folytatta. Az ötperces hosszabbításban Petryak megpattanó lövését fogta Kovácsik, szünetre maradt a 0-0.

Az 53. percben a találkozó addigi legnagyobb helyzetét láthattuk, Varga Roland lépett ki ziccerben, Stopira nagyot mentett. Az 58. percben aztán parádés góllal szerzett vezetést a Vidi: Boban Nikolov ugrott ki a balszélen, pazar csellel húzott befele védője mellett, majd középről visszagurított  a jobb alsóba, 1-0! A 71. percben Hodzic tekerése nem sokkal kerülte el a kaput. A vendégeknek szerencséjük sem volt,. Lanzafame olyan keményen fejelt össze saját csapattársával, Kharatinnal, hogy utóbbi nem tudta folytatni a játékot, cseréjük pedig nem maradt már, így kettős emberhátrányba került a Fradi. A 82. percben aztán nem maradt több kérdés: a csereként beállt Georgi Milanov ugrott ki és könnyedén gurított Holczer mellett a bal alsóba. A 85. percben Nego beívelését Stopira csúsztatta centikkel mellé. A hosszabbításban Nego tekerése kerülte el kevéssel a kaput. Az eredmény már nem változott, a MOL Vidi 2-0-ra legyőzte a Ferencvárost, ezzel a fehérváriak kettős győzelemmel jutottak a legjobb négy közé a Magyar Kupában.

A negyeddöntők után elkésíztették az elődöntők párosítását is, a sorsolás szerint a MOL Vidi a Debrecennel játszik, előbb hazai pályán, majd a visszavágón idegenben. A másik ágon Honvéd-Soroksár párharc lesz.

MOL Vidi – Ferencváros 2-0 (0-0)
Gl.: Nikolov, Milanov
Kiállítva: Dibusz

Továbbjutott: MOL Vidi, 4-1-es összesítéssel.