-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Költségvetés 2009 - sajtótájékoztatók az oktatási kiadásokról
A 2009-es költségvetés i tervezethez érkezett módosító javaslat oktatásügyet érintő részeiről tartottak sajtótájékoztatókat a Városházán. Az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné 789 millió forintos elvonásról beszélt, melyet az Oktatási Bizottság tagja Szigli István cáfolt, miszerint a több mint egymilliárdos általános tartalék elegendő a város oktatási intézményeinek működésére.
2009.03.04. 16:24 |
A 2009-es költségvetés i tervezethez érkezett módosító javaslat oktatásügyet érintő részeiről tartottak sajtótájékoztatókat a Városházán. Az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné 789 millió forintos elvonásról beszélt, melyet az Oktatási Bizottság tagja Szigli István cáfolt, miszerint a több mint egymilliárdos általános tartalék elegendő a város oktatási intézményeinek működésére.
A pedagógus szakszervezet városi titkára és az Oktatási Bizottság elnöke felelőtlennek és átgondolatlannak nevezte a költségvetési tervezet módosító javaslatában szereplő oktatási tételeket. Elhangzott, hogy az óvodák esetében 89, az általános iskoláknál 351 és a középfokú oktatási intézményeknél 357 millió forinttal kevesebb szerepel dologi és személyi kiadásokra.

A sajtótájékoztatón a pedagógus szakszervezet városi titkára arról beszélt, hogy működésképtelenek lesznek szeptembertől az intézmények, továbbá felajánlotta együttműködését az oktatási kérdéseket érintő döntésekhez. Arról is szó volt, hogy 2007-ben igyekeztek ésszerű racionalizálást végrehajtani a közoktatási intézmények struktúrájában, ami 2007-ben lekerült a napirendről.

Az Oktatási Bizottság tagja Szigli István kiemelte, hogy az intézményi struktúra problémái már 2002 és 2006 között megjelentek. Arról beszélt, hogy a folyamatosan csökkenő gyermeklétszám mellett változatlan intézményrendszerrel, az állami normatíva csökkenése mellett növekvő fenntartási költségekkel üzemelnek a közoktatási intézmények. Kiemelte, hogy nem lesz egyetlen intézményben sem olyan helyzet, hogy a bér és közüzemi díj költségeit nem tudják kifizetni.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy 6 év állt rendelkezésre az intézményrendszer átalakítására. Szó volt az iskolaépületek állapotáról is – elhangzott, hogy a klaszp rendszerű rendkívül gazdaságtalanul üzemeltethető épületek helyett el kell kezdeni új iskolaépületek építésén gondolkozni.
A pedagógus szakszervezet városi titkára és az Oktatási Bizottság elnöke felelőtlennek és átgondolatlannak nevezte a költségvetési tervezet módosító javaslatában szereplő oktatási tételeket. Elhangzott, hogy az óvodák esetében 89, az általános iskoláknál 351 és a középfokú oktatási intézményeknél 357 millió forinttal kevesebb szerepel dologi és személyi kiadásokra.

A sajtótájékoztatón a pedagógus szakszervezet városi titkára arról beszélt, hogy működésképtelenek lesznek szeptembertől az intézmények, továbbá felajánlotta együttműködését az oktatási kérdéseket érintő döntésekhez. Arról is szó volt, hogy 2007-ben igyekeztek ésszerű racionalizálást végrehajtani a közoktatási intézmények struktúrájában, ami 2007-ben lekerült a napirendről.

Az Oktatási Bizottság tagja Szigli István kiemelte, hogy az intézményi struktúra problémái már 2002 és 2006 között megjelentek. Arról beszélt, hogy a folyamatosan csökkenő gyermeklétszám mellett változatlan intézményrendszerrel, az állami normatíva csökkenése mellett növekvő fenntartási költségekkel üzemelnek a közoktatási intézmények. Kiemelte, hogy nem lesz egyetlen intézményben sem olyan helyzet, hogy a bér és közüzemi díj költségeit nem tudják kifizetni.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy 6 év állt rendelkezésre az intézményrendszer átalakítására. Szó volt az iskolaépületek állapotáról is – elhangzott, hogy a klaszp rendszerű rendkívül gazdaságtalanul üzemeltethető épületek helyett el kell kezdeni új iskolaépületek építésén gondolkozni.