-
Lengyel-magyar barátság napját ünneplik
Idén is megemlékeznek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. Március 24-én, kedden délután koszorúzás lesz a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveznek ünnepséget, ahova Fehérvár lengyelországi testvérvárosából, Opole-ból és Opole vajdaságból is érkeznek vendégek.
2026.03.24. -
Megemlékezés a Rác utcában
Koszorúzással emlékeztek szombaton délelőtt a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult, amelyet Pavle Kaplan esperes celebrált.
2026.03.21. -
Virágos Székesfehérvár
Kiosztották azokat a madár- és denevér odúkat, valamint fecskefészkeket, melyekre a Virágos Székesfehérvár program keretében pályázhattak az itt élők. A kezdeményezéshez 220 háztartás csatlakozott.
2026.03.23. -
Az áldozatokra emlékeztek
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai Mártírok emlékművénél arra a tizenkettő ártatlan fehérvári polgárra, akiket szovjet katonák gyilkoltak meg 1945. március 22-én. Az esemény gyászmisével zárult.
2026.03.23.
Kodolányis sikerek az Országos Tudományos Diákköri Konferencián
Befejeződtek az idei Országos Tudományos Diákköri Konferencia szekció küzdelmei: a Kodolányi János Főiskola hallgatói idén is nagy számban vettek részt a tudományos megmérettetéseken és az elmúlt évek legsikeresebb kodolányis OTDK szereplésével öregbítették a fehérvári főiskola hírnevét. A szép eredményeket elért hallgatókat kedden délelőtt kisebb üneppségen köszöntötték.
2013.05.14. 11:45 |
Befejeződtek az idei Országos Tudományos Diákköri Konferencia szekció küzdelmei: a Kodolányi János Főiskola hallgatói idén is nagy számban vettek részt a tudományos megmérettetéseken és az elmúlt évek legsikeresebb kodolányis OTDK szereplésével öregbítették a fehérvári főiskola hírnevét. A szép eredményeket elért hallgatókat kedden délelőtt kisebb üneppségen köszöntötték.

A XXXI. alkalommal megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia a hazai felsőoktatási tehetséggondozás legnagyobb seregszemléje. Ennek keretében rendezik meg a szekcióküzdelmeket, melyeken a kodolányis hallgatók szép eredményeket értek el.

Székesfehérvár polgármesterének gratulációját Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok tolmácsolta a rendezvényen. Mint mondta maga is a Kodolányi János Főiskolán végzett, ahol a különböző szakmai műhelyek tették lehetővé azt, hogy a hallgatók sikereket érhessenek el az élet különböző területén.

A Társadalomtudományi Szekciójának Média- és kommunikációtudományi tagozatában Csordás Hédi Virág, kommunikáció- és médiatudományi szakunkon végzett hallgató „A Facebook – m@gy@r” című dolgozatával I. helyezést ért el. A Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció Turizmus II. tagozatában Juhász Nóra turizmus-vendéglátás szakunkon végzett hallgató "Az oroszok már a gyógyszállodában vannak!" dolgozatával lett első. A Közgazdaságtudományi Szekció Turisztikai termékfejlesztés tagozatában Gábor Diána Gabriella, turizmus-vendéglátás szakunkon végzett hallgató "Underground vendéglátás" - Budapest új attrakciói, a romkocsmák című dolgozatával lett a legjobb.
A Közgazdaságtudományi Szekció Térségmarketing – imázsformálás tagozatában Schaffer Gábor turizmus-vendéglátás szakunkon végzett hallgató, "Budapest, mint térspecifikus turisztikai termék a VICE modell tükrében" című dolgozatával II. helyezést ért el.
A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának Élethosszig tartó tanulás tagozatában Hrisztoforidisz Zsuzsanna, andragógia szakunkon végzett hallgató „A magyar és a belga attitűd összehasonlításával a multikulturális nevelés létjogosultságának meghatározása Magyarországon” című előadásával II. helyezést ért el.
A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának Élethosszig tartó tanulás tagozatában Hrisztoforidisz Zsuzsanna, andragógia szakunkon végzett hallgató „A magyar és a belga attitűd összehasonlításával a multikulturális nevelés létjogosultságának meghatározása Magyarországon” című előadásával II. helyezést ért el.
A Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekciójának Idegennyelv-pedagógia tagozatában Panker Gergő, anglisztika szakos hallgató „The Role of Accent in the Use of EFL: Special Focus on a Group of University Educators” című előadásával II. helyezést ért el.
A Társadalomtudományi Szekció Szociális munka, szociálpolitika II. tagozatában Salamon Kitti, harmadéves szociális munka szakos hallgató „A Valóság iskolája” című dolgozatával a döntőben III. helyezést ért el.
A Közgazdaságtudományi Szekció, Oktatáspolitika tagozatában Takács Dóra Alexandra gazdálkodási és menedzsment szakon már végzett hallgatónk "A felsőoktatás és a munkaerőpiac kapcsolatának szorosabbra fűzése, avagy kompetitív pályakezdők szakmai tapasztalattal" című dolgozatával különdíjban részesült. Témavezetője: Dr. Csath Magdolna volt.
A Közgazdaságtudományi Szekció, Vállalati gazdaságtan II. tagozatában Zsíros Gina Barbara gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató "A társadalmi tőke gazdasági hatása és a nyitott innováció hazai gyakorlata" című dolgozatával különdíjban részesült. Témavezetője Varga János oktató volt.
A Társadalomtudományi Szekció Szociológia I. tagozatában Huber D. Vanda, andragógia szakos hallgató "Fiatalok a boldog bolygón? Avagy az önsorsrontó magyarok útra kelnek" című dolgozatával különdíjban részesült. Témavezetője Dr. Szalai Katalin főiskolai docens volt.