Klagenfurtban ért véget a Hydro Fehérvár AV19 győzelmi sorozata

Négy győzelemmel a háta mögött érkezett a rekordbajnok Klagenfurt otthonába a fehérvári hokicsapat. Kevesebb mint 24 órával a szerdai, hazai meccs után, hosszas buszozást követően nem volt elég friss a csapat, hamar hátrányba került és végül sima, 5-0-ás vereséget szenvedett.
2020.11.12. 21:45 |

A Fehérvár kapujában ezúttal Kornakker kezdett, Janus csereként öltözött, Ouzas, Hári és Szita hiányzott. A KAC támadólag lépett fel, és a 6. percben megszerezte a vezetést, Petersen passzából Rok Ticar volt eredményes. A második találat a 16. percben érkezett, Koch még elütött a korong felett, Haudum viszont középről a kapuba bombázott, 2-0. A második felvonás 3. percében jött a harmadik gól, Obersteiner lövését nem tudta védeni a fehérvári kapus, Antti Karhula behozta helyette Janust. A 37. percben ennek ellenére növelte előnyét a Klagenfurt, Vallant fonákkal lőtt a hálóba, 4-0. A záró játékrészben is csak hazai gól született, emberelőnyben volt eredményes a duplázó Haudum, aki az 57. percben állította be az 5-0-s végeredményt. A visszavágás nem sikerült – október elején idegenben nyert 4-1-re a KAC –, ezzel a vendéglátók felkapaszkodtak a harmadik helyre, a Hydro Fehérvár AV19 pedig a 4. pozícióban tartózkodik - tudósított a jegkorongblog.hu.

Folytatás vasárnap, hazai jégen a listavezető Graz ellen.