Sima Vidi-győzelem Pakson - hárompontos előnnyel a tabella élén a fehérváriak

Nehéznek ígérkező mérkőzést nyert meg simán a Videoton. A fehérvári együttes félgőzzel is négy gólt szerzett Pakson a hatodik fordulóból elhalasztott mérkőzésen. A tolna megyeiek másfél éve nem kaptak ennyi gólt otthon. A Videoton győzelmének köszönhetően három pontos előnnyel áll az NBI élén.

Paks - Videoton 1 - 4 (0-2)

2017.09.06. 21:32 |

Három helyen változtatott Marko Nikolics vezetőedző a Videton kezdőtizenegyén. Pakson Kovácsik - Fiola, Juhász, Fejes, Tamás - Nego, Varga, Hadzic, Suljic - Lazovic, Henty futott ki a pályára. Pátkai és Stopira válogatott meccsük után kaptak pihenőt, viszont a Portugália ellen remeklő Fiola Attila kezdett nevelőegyesülete ellen.

Az első negyedórában jobbára a tolnaiak nyomtak: a 13. percben Bertus lőtt, Kovácsik repült, a labda a bal kapufa mellett tekeredett el. Nem sokkal később Gévay próbálkozott az ötös sarkáról.

A két együttes huszonötödik összecsapást meglehetősen visszafogott irammal kezdte a Vidi, jószerével védekezéssel telt a fehérváriak ideje. Ráadásul néhány perc alatt Hadzic, Suljic és Juhász is "besárgult".

A harmincnegyedik percig abból a néhány akcióból és  pontrúgásból nem sikerült megbontani a Paks védelmét, azonban ekkor Tamás baloldali beadását, az ötösön árván maradt Lazovic fejelte a kapuba. Öt perccel később Bartha kis híján egyenlített, a mélységből érkező paksi 10 méterről lőtt Kovácsikba. Mégis a másik oldalon esett gól: a negyvenegyedik percben Hadzic kiugratása után Suljic nyargalt a büntetőterületre, majd laposan a kapuba lőtt. 0-2!

A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első: nyomott a Paks, de Gévay csak a kapufára tudta fejjel "tuszkolni" a labdát. Az ötvenötödik percben ismét ritmust váltott a Vidi: Suljic baloldali centerezése Szabó lábát találta telibe, a paksi védőről pedig a gólvonal mögé zúgott a labda. Majd öt perccel később Lazovic parádés kiugratás után Nego lőtt a kapuba, ezzel érett a kiütés, hiszen már negyedszer kötött ki a labda a paksiak hálójában.

Csertői Aurél legényei nem csüggedtek: a 70. perc tájékán kétszer is megtornáztatták a HLSZ által az Év kapusának választott Kovácsik Ádámot. Jó hír, hogy sérüléséből felépülve csereként pályára lépett Kovács István, aki negyedórát kapott Marko Nikolicstól.

Az őszi esőcseppekkel együtt a labda is újra a hálóba hullott, sajnos ezúttal a Videoton oldalán. Bartha fejesgóljával a 76. percben szépített a Paks. A Vidi nem erőltette a támadásokat, a Paks pedig kis híján újabb gólt szerzett: Juhász Rolandnak kellett tisztáznia.

A Vidi félgőzzel nyert Pakson, ezzel hét forduló után hárompontos előnnyel vezet a Honvéd előtt.

Gólszerző: Bartha, illetve Lazovic, Suljic, Szabó J. (öngól), Nego.