Kiütötte a címvédőt, továbbra is a rájátszás küszöbén a Volán

Utolsó előtti alapszakasz-mérkőzésén a címcédő Bolzanót fogadta a Fehérvár AV19 az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Komoly tétje csak a mieink számára volt a meccsnek, és meg is tettek mindent ennek megfelelően a győzelemért. Sokkal többet lőve két harmad után hárommal vezettek, végül pedig a két-két gólt és asszisztot jegyző Hári vezérletével 5-1-re nyertek, és őrzik a hatodik helyet a táblázaton.
2019.02.01. 22:00 |

A nagy rivális Linz a pofozógép Zágrábot fogadta, abban tehát nem lehetett bízni, hogy botlik ebben a fordulóban. A vele szemben két pont előnyben lévő Volánnak nem volt választása, neki kellett menni a címvédőnek, és az első harmad 11-3-as kapuralövési mutatója alapján ezt meg is tették Erdély Csanádék. Pedig Kuralt és Szabó Krisztián sem játszhatott, Sarauer ellenben igen - benne is volt a vezető gólban, amit a szezon legjobbja, Hári szerzett. A második harmadban tovább fokozta a tempót a Järvenpää-csapat, emberelőnyből Tikkanen bombázott a Bolzano kapujába. Kapuvasat is ütött a Volán, majd Sarauer remek átadásából Hári duplázott, ezzel két harmad után eldőltnek látszott a meccs.

Persze nem lehetett leírni a címvédőt, de a vendégeken kicsit érezhető volt, hogy már biztos felsőházi tagok, a fehérváraik ellenben nem vettek vissza. Tikkanen újabb bombájába Luttinen tette bele az ütőjét, ezzel lett 4-0, és a finn csatár a Bolzano szépítő gólja után sem hagyta, hogy ne a hazaiaké legyen a végszó. Üres kapus góllal állította be az 5-1-es végeredményt, amivel a Volán egyetlen fordulóval az alapszakasz vége előtt őrzi a felsőházat érő hatodik helyet. Az előny továbbra is két pont a Linz előtt, szóval akkor mehet biztosra a Fehérvár, ha vasárnap a Salzburgot is legyőzi (a Linz a Klagenfurtot fogadja). Ez az egy lépés választja el a csapatot attól, hogy biztos résztvevője legyen a rájátszásnak az EBEL-ben!

Fehérvár AV19 - Bolzano 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
Gl.: Hári (2), Luttinen (2), Tikkanen, illetve Frank.