-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Kistérségi egyeztető fórumot tartotta a régiós pályázatokról a Városházán
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Új Magyarország Pont Hálózata az Új Magyarország Fejlesztési Terv Operatív Programjainak 2009-2010. évekre szóló akcióterveiről és annak társadalmasításáról tartottak kistérségi egyeztető fórumot hétfőn Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatalban. A fórumon dr. Csapó Csilla alpolgármester és Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke köszöntötte a résztvevőket.
2008.11.12. 07:42 |
A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Új Magyarország Pont Hálózata az Új Magyarország Fejlesztési Terv Operatív Programjainak 2009-2010. évekre szóló akcióterveiről és annak társadalmasításáról tartottak kistérségi egyeztető fórumot hétfőn Székesfehérváron a Polgármesteri Hivatalban. A fórumon dr. Csapó Csilla alpolgármester és Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke köszöntötte a résztvevőket.

A Közép-dunántúli Régió mind a 26 kistérségi központjában tartanak hasonló fórumokat, hogy hatékonyabban és az igényeknek megfelelően használhassák fel azt a mintegy 50 milliárd forintot a pályázók, mely a következő két évben rendelkezésre áll majd a régióban – mondta Szabó Árpád a KDRFÜ regionális hálózati igazgatója. Kiemelte, hogy a beérkező véleményeket beépítik a tervezés alatt álló pályázatokba. „Sikeresnek tartom a fórumokat, hiszen mindenhol nagy érdeklődés övezi a mind a régiós (ROP), mind pedig az ágazati (országos szinten elérhető források) pályázatokat.”
Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a társadalmasítás után kormánydöntés szükséges, mely pontosan meghatározza majd az egyes programokra fordítható keretet. Várhatóan decemberben dönt a kormány és jövő év első negyedévében indulnak a pályázatok.
A rendezvény célja volt, hogy a 2009-2010. évi Új Magyarország Fejlesztési Terv Operatív Programok fejlesztési forrásainak programszerű felhasználását szabályozó akciótervek széleskörű társadalmi egyeztetése és bemutatása.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján lehet beküldeni a véleményeket
A fórumon bemutatták kerülő akciótervek a www.nfu.hu honlapon, a partnerség címszó alatt, www.nfu.hu/actionplan címen megtalálhatók és az ezekkel kapcsolatos véleményeiket, javaslataikat regisztráció után megtehetik közvetlen ezen az oldalon is, vagy megküldhetik tamas.patocs@umpont.hu e-mail címre, amit 2008. november 16-ig várnak.

A Közép-dunántúli Régió mind a 26 kistérségi központjában tartanak hasonló fórumokat, hogy hatékonyabban és az igényeknek megfelelően használhassák fel azt a mintegy 50 milliárd forintot a pályázók, mely a következő két évben rendelkezésre áll majd a régióban – mondta Szabó Árpád a KDRFÜ regionális hálózati igazgatója. Kiemelte, hogy a beérkező véleményeket beépítik a tervezés alatt álló pályázatokba. „Sikeresnek tartom a fórumokat, hiszen mindenhol nagy érdeklődés övezi a mind a régiós (ROP), mind pedig az ágazati (országos szinten elérhető források) pályázatokat.”
Kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a társadalmasítás után kormánydöntés szükséges, mely pontosan meghatározza majd az egyes programokra fordítható keretet. Várhatóan decemberben dönt a kormány és jövő év első negyedévében indulnak a pályázatok.
A rendezvény célja volt, hogy a 2009-2010. évi Új Magyarország Fejlesztési Terv Operatív Programok fejlesztési forrásainak programszerű felhasználását szabályozó akciótervek széleskörű társadalmi egyeztetése és bemutatása.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján lehet beküldeni a véleményeket
A fórumon bemutatták kerülő akciótervek a www.nfu.hu honlapon, a partnerség címszó alatt, www.nfu.hu/actionplan címen megtalálhatók és az ezekkel kapcsolatos véleményeiket, javaslataikat regisztráció után megtehetik közvetlen ezen az oldalon is, vagy megküldhetik tamas.patocs@umpont.hu e-mail címre, amit 2008. november 16-ig várnak.