-
MÁV Előre ezüstérem a kupában
A Kaposvár nyerte a MOL férfi röplabda Magyar Kupát, mivel a szombati döntőben 157 perces, ötjátszmás csatában legyőzte a címvédő MÁV Előrét. A tavalyi kupagyőztes fehérvári csapat hősiesen küzdött az utolsó pillanatig, szorossá téve a döntőt. A MÁV Előre legjobbjai ezúttal is Pesti és Luna Slaibe voltak. Fino Kaposvár-MÁV Előre Foxconn 3-2 (19, -23, 22, -23, 9)
2026.01.31. -
Magyar Kupa döntős a Volán
A Magyar Kupa szombati, második elődöntőjében fehérvári derbire került sor, a Hydro Fehérvár AV19 az Erste ligás utánpótláscsapatával, a FEHA19-cel mérkőzött meg a döntőbe jutásért. A Fehérvár AV19 magabiztos, öt gólos győzelemmel jutott a kupa fináléjába, ahol az FTC-vel találkozik majd.Hydro Fehérvár AV19-FEHA19 5-0 (1-0, 4-0, 0-0)
2026.01.31. -
Fésüs Irén Emléktorna
A Felsővárosi Általános Iskolában rendezték meg a IV. korcsoportos lány röplabda diákolimpia városi döntőjét, amely idén Fésüs Irén egykori válogatott röplabdázó emlékét őrizte. A négy részt vevő iskola közül az első két helyezett a megyei döntőben képviselheti Székesfehérvárt.
2026.01.28. -
Itthon készül a Vidi
Nem utazott edzőtáborba, a jól ismert hazai kulisszák között készül a tavaszi folytatásra a Videoton. Az NBII-es bajnokság február elején folytatódik.
2026.01.15.
Kilenc pontnyi előnyt szereztek a BEAC ellen a DKKA lányai
BEAC Újbuda – Dávid Kornél KA 61- 70 (19-23, 14-12, 18-20, 10-15)
DKKA: Varga S. 20/9, Szücs Lu. 7/3, Frindt N. 9/9, Laufer G. 17, Drávecz B. 10
Csere: Kötő L. 3/3, Dávid M. 2, Papp L. 2 (Vas B., Vas V.)
Szücs Lillán kívül mindenki hadra fogható volt a BEAC Bogdánfy utcai pályáján. A 6. percig kellett várni, hogy először két labdabirtoklásnyi előnybe kerüljön egy csapat: Varga Sára kosaraival 12-6-ra vezettünk ekkor. Kapaszkodott azonban a BEAC, 17-17-nél már egyenlő volt az állás. Dávid, Laufer és Papp negyed végi pontjaival 23-19-re vittük el az első tíz percet. Szinte teljesen egymás mellett haladtak a csapatok a második negyedben is. 27-27-nél utolért minket a házigazda, 33-31-nél pedig vezetett is. Kötő és Laufer góljaival fordítottunk, így 35-33-mal mentünk a nagyszünetre.
Frindt, Varga és Szücs hármasával kezdődött a második félidő. 51-40-nél tetőzött az előnyünk, amit Orosz összesen 7 ponttal csillapított. Szauter góljánál 51-49 állt az eredményjelzőn, mire Laufer megtörte a gólcsendünket. 57-51-ről kezdődhetett az első meccs utolsó negyede. Frindt a legjobbkor talált be távolról, ekkor 60-53-ra vezettünk. A hajrá nekünk sikerült jobban: 64-61 után az utolsó 4 percben nem született BEAC-pont, nálunk viszont betalált Drávecz, Kötő és Varga Sára is. 70-61-re nyertük az elődöntő első mérkőzését, ami nem sikerült túl szépre és látványosra, és a meccs képe alapján talán ennél kisebb különbség volt a két csapat között.
Csapatunkból Laufer Gabriella 17 pontig és 16 lepattanóig jutott, ami 23 VAL-t ért, míg Varga Sára 20 pontot és 15 VAL-t ért el. A döntőbe jutásról a vasárnap kora délutáni, székesfehérvári visszavágó dönt.