Kikapott Felcsúton, nyolcpontos hátrányban a Vidi a PAFC mögött

A második helyezés szempontjából kulcsfontosságú rangadót játszott a Puskás Akadémia otthonában a MOL Fehérvár. A hazaiak a második félidőben veszélyesebbek voltak, és egy pontrúgás után be is találtak. A Vidi ezután nem tudott egyenlíteni, meg nem adott büntetők miatt reklamálhat, de végül kikapott. Így már nyolc pont a hátránya a második helyezett mögött is.
2021.03.14. 21:37 |

Januárban még nyolc ponttal a Vidi vezetett a PAFC előtt a második helyen, de azóta nagyot fordult a világ mindkét csapattal. A felcsútiak győzelmi szériát éppítettek, a piros-kékek ellenben ötször is kikaptak. Így a mai meccs előtt már a hazaiak álltak öt ponttal jobban, és ezen a találkozón sem tudott közelebb jutni riválisához a MOL Fehérvár. Az első félidőben mindkét oldalon adódott lehetőség, de mindkét kapus tudott lábbal védeni, amikor kellett.

Szünet után Géresi (aki fehérvári kölcsönjátékosként futballozik, Ferlcsúton) illetve Fiola egy-egy lehetőségénél blokkoltak a védők. A PAFC valamivel aktívabb volt és a 68. percben Géresi beadása után Slagveer fejesével vezetést is szerzett. Mennie kellett előre a Vidinek, és a 71. percben Petrjak, a 77.-ben Funsho esett el gyanús körülmények között a 16-oson belül, de Solymosi játékvezető egyikért sem ítélt 11-est. A Puskás Akadémia is szerezhetett volna gólt még, Knezevic a kapufát találta el. Végül maradt az 1-0, így lassan az ezüstérem is elérhetetlennek tűnik a MOL Fehérvár számára...

Puskás Akadémia - MOL Fehérvár 1-0 (0-0)

MOL Fehérvár: Kovács - Nego, Musliu, Stopira, Hangya - Fiola, Pinto (Houri) - Petrjak (Bolla), Nikolics (Szabó), Dárdai (Funsho) - Zivzivadze