-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Kiállítással és koncerttel ünnepelték a Magyar Kultúra Napját Öreghegyen
Acsa Szücs Imre, sárosdi születésű képzőművész, festő, grafikus kiállításával és Tolcsvay László koncertjével hagyományosan a Magyar Kultúra Napjának előestéjén kezdődtek az ünnepi programok az Öreghegyi Közösségi Házban.
A közönségnek Péntek Imre, művészeti író ajánlotta a műveket: az érett művészi képekről kiemelte: „a fantáziadús kortárs alkotások vizuális kalandra hívják a nézőket, amiben nagy szerepet játszik a szép színvilág.”
„A Gárdonyban élő művészre élményforrásként hatott a Velencei-tó közelsége, ajándéka, a víz gyönyörű fényeivel. A tárlatot alkotó printek, nyomatok vegyes technikája vizuális gyakorlatok során jön létre, tulajdonképpen mindegyik egyfajta provokáció.” - tette hozzá.
„A posztmodern utáni művek útkereséseiben – mint Acsa Szücs Imre esetében is – újra élesebben kibontakoznak a személyiségek arcvonásai a stílusirányzat jellemzői mellett. A helyi vonatkozások mellett a véletlen momentumára hívta fel a figyelmet;
a természeti képek lelki tartalmakat is közvetítenek, a látványból lelki spontaneitás lesz – ebben a paralelben rendkívül sok feszültség és vibrálás jelenik meg, ami mindenképpen gazdagítja az alkotásokat, és így több jelentésréteg halmozódik egymásra:
Egy spiritualizált világ rejtett térképét hozta el, amelyben jó kalandozni és jó eltévedni.” - zárta gondolatait Péntek Imre, művészeti író.
Az este Tolcsvay László koncertjével folytatódott, „Az első villamos már elindult felém” című esten Csurgay Attila, Hajba Imre és Dobos László működött közre.