-
Kazincbarcikán a Vidi
A Videoton a Kolorcity Kazincbarcika SC elleni idegenbeli bajnokija szombaton 17:30-kor kezdődik. Pető Tamás vezetőedző szerint helyén kell kezelni a Kozármisleny elleni győzelmet, hiszen nagyon hosszú szezon vár még a csapatra.
2026.08.01. -
Oláh Miki a Real Betisnél
Újabb rangos nemzetközi elismerés érte a Főnix Gold FC utánpótlását: a klub 2015-ös korosztályának játékosa, Oláh Miklós meghívást kapott a Real Betis által szervezett The Best nemzetközi táborba, amelyet Sevillában rendeznek meg.
2026.07.31. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
Kialakult a DKKA női kosárlabdacsapatának végleges kerete – szeptember végén rajtol a bajnokság
A tavalyi bíztató szereplést követően alaposan átalakult a DKKA kerete. A nyártól új vezetőedző irányítja az élvonalbeli fehérvári női kosarasok szakmai munkáját, ugyanakkor Gáll Tamás nem ismeretlen a lányok számára, hiszen tíz éve dolgozik az akadémiánál. Az új vezetőedző munkáját Kovács Dávid edző, Hadlaczky Bence erőnléti edző, Kiss Domonkos masszőr és Szücs Lilla technikai vezető segíti.
A csapat célja, hogy az új szezonban még több lehetőséget kapjanak a felnőtt csapatban az utánpótláskorú magyar játékosok, ami tovább segíti fejlődésüket.
A tavalyi gárdából Dávid Mia, Laufer Gabriella, Milis Lilla, Papp Lilla, Sverteczki Sára, Szücs Luca és Vagyon Réka maradt. Újonnan érkezett Ehmann Dalma, Küllős Kíra, Madár Kata, Raffay Dóra és Salamon Zsófia, valamint a két légiós, az amerikai irányító KK Deans, és a frissen bejelentett, szintén amerikai nemzetiségű hátvéd, Jaddan Simmons.
A 175 cm magas, 23 éves Jaddan Simmons a texasi Houstonban született, főiskolai éveit az Arizona és a Michigan State University intézményeiben töltötte. Végzős évében 32 mérkőzésen lépett pályára, ez alatt 6,4 pontot, 4 lepattanót és 3,2 gólpasszt átlagolt.
„Azért döntöttem Székesfehérvár mellett, mert profi szinten szerettem volna folytatni a kosárlabda pályafutásomat. Az új környezet pedig kihívást jelent. Izgatottan várom, hogy milyen lesz az Egyesült Államokon kívül élni és felfedezni egy új kultúrát. Egyénileg szeretnék tovább fejlődni fizikálisan és mentálisan egyaránt, miközben alkalmazkodom az európai stílushoz. Mint csapattárs, bármivel szeretnék hozzájárulni a játékhoz és a kémiához, amivel csak tudok. Energiát, pozitivitást és következetességet hozok a csapat számára.” – mondta Jaddan Simmons a DKKA honlapjának.
„Újonc, fiatal játékos, aki illik a keretünkbe és a felállásunkba, hiszen maga a csapat is nagyon fiatal. Jó atléta, motiváltnak tűnik. Azt várjuk, hogy energiát hozzon a játékunkba, sokat fusson, jól védekezzen és dinamikusan kosárlabdázzon.” – fogalmazott Gáll Tamás, az együttes vezetőedzője.
Jaddan kedden érkezett meg Magyarországra és szombaton, a Vasas Akadémia elleni felkészülési mérkőzésen láthatják először a szurkolók. A DKKA szeptember 27-én, hazai pályán játssza első bajnoki mérkőzését az új szezonban a tavalyi bronzérmes NKA Universitas Pécs ellen.
A székesfehérváriak kerete a 2025/26-os szezonra:
Dávid Mia, Ehmann Dalma, Kirsten Deans, Küllős Kíra, Laufer Gabriella, Madár Kata, Milis Lilla, Papp Lilla, Raffay Dóra, Salamon Zsófia, Jaddan Simmons, Sverteczki Sára, Szücs Luca, Vagyon Réka.