Szoros mérkőzés, egygólos vereség Mosonmagyaróváron

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata Mosonmagyaróváron lépett parkettre a honi bajnokság utolsó fordulójában. A házigazdák voltak az esélyesebbek, mivel öt hellyel előzték meg a bajnoki tabellán a Fehérvárt (5.-10.). A hazaiak nyertek, de csak egyetlen góllal!
2022.05.20. 21:24 |

Motherson Mosonmagyaróvári KC–Alba Fehérvár KC 29–28 (16–15)

Az első játékrészben a 15. percben a Mosonmagyaróvár három, 10 perc múlva már öt góllal vezetett. Ezt követően a játékrész végére egyre zárkózott a Fehérvár. Fordulás után sokáig fej, fej mellett haladtak a játszók, de volt néhány kihagyás a fehérváriak részéről, és máris 27-23 volt oda, nyílott hát az olló. De nem adták fel a vendégek, nagyot küzdve feljöttek, de végül egyetlen gólnyi előnye megmaradt a házigazdáknak, és nyertek.

MOTHERSON Mosonmagyaróvári KC: Mistina, Szemerey (kapusok), Stranigg 6, Asanin 5, Kojic 5, Kovács 5, Tóth 4, Csekő 1, Hajtai 1, Milic 1, Pásztor 1, Mihály, Török. Vezetőedző: Gyurka János

Alba Fehérvár KC: Kubina, Tóth (kapusok), Besszer 8, Takó 5, Bardi 3, Gerháth 3, Ohyama 3, Boldizsár 2, Domokos 1, Szarka 1, Töpfner 1, Utasi 1, Afentaler, Triscsuk, Varga. Vezetőedző: Józsa Krisztián

Hétméteresek: 4/6; 2/4

Kiállítások: 8 perc; 2 perc

„Volt tartásunk, többször álltunk fel és tettük szorossá a mérkőzést” - kezdte mérkőzést követő értékelését Józsa Krisztián, az Alba vezetőedzője. "Rosszul kezdtük mindkét félidőt, de mindig tudtunk váltani. Ugyan ezért ma nem jár pont, de nagyot küzdöttünk. Nagyon jó mérkőzést játszottunk így, zárásként".

Fotó: illusztráció