Kézilabda - nem sikerült győzni Kisvárdán az Alba FKC-nak

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata az ország másik végén, az ukrán határ közeli Kisvárdán lépett parkettre. A házigazdák valamivel előrébb járnak, mint a fehérváriak, de Besszerék győzelmükkel közelebb kerülhettek volna. De nem sikerült nyerniük.
2022.03.18. 21:56 |

Kisvárda Master Good SE-Alba Fehérvár KC 30-26 (19-14)

Az első 10 percben felváltva estek a találatok, 5-5 után ugrott meg először a Kisvárda. Sorozatban lőttek hat gólt, ami hatott, olyannyira, hogy az újabb 10 perc elteltével már 8 góllal vezettek. Nem találta a játékát a Fehérvár, bár a félidő végére öt gólra csökkentették a hátrányukat.

Térfélcsere után két gólra zsugorodott a Várda előnye, akkor jól működött a fehérvári gépezet. A 50. percig maradt ez a különbség, utána 5 perc alatt ötre növelte előnyét a vendéglátó, és ezzel el is dőlt a mérkőzés. Bár másfél perccel a vége előtt megint csak kettő volt oda, amiből a végén négy lett, nyert a szinte végig vezető Kisvárda.

JEGYZŐKÖNYV

KISVÁRDA: Mátéfi D. – BOUTI 4, Mészáros-Mihálffy, Karnik Sz. 3, Siska 2, DOMBI L. 8, SZTAMENICS 4. Csere: Udvardi 4 (1), T. RADOJEVICS 4 (2), Juhász Gréta 1, Dombi K. Edző: Bakó Botond

ALBA FEHÉRVÁR KC: Pijevic – TÖPFNER 5 (1), Boldizsár B., Ohjama 4, Varga E. 1, Utasi 2, TAKÓ 4. Csere: Tóth Nikolett (kapus), BESSZER 4, Bardi 1, Gerháth K. 2, Domokos D. 1, Triscsuk 2 (1), Szarka A. Edző: Józsa Krisztián

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/2

MESTERMÉRLEG
Bakó Botond:Az első félidőben jó tempóban játszottunk, amibe talán bele is fáradtunk egy kicsit. A Fehérvárnak volt tartása, nem tört meg nyolcgólos vezetésünk után sem, de újítani tudtunk.

Józsa Krisztián:Jobb volt a Kisvárda, nem is kérdés, miközben mi az első félidőben „kinyírtuk” saját magunkat, elsősorban védekezésben.