Kézilabda: meglepetés, a székesfehérvári szurkolóknak is igen kellemes!

Az Alba Fehérvár KC a női kézilabda NB I-ben a tabella harmadik helyén álló Motherson-Mosonmagyaróvár KC együttesét fogadta. A szakmát alaposan meglepve a fehérvári lányok legyőzték a jóval esélyesebb, ám a kovid miatt gondokkal küzdő Mosonmagyaróvárt.
2022.01.30. 08:07 |

Alba Fehérvár KC-Motherson-Mosonmagyaróvár KC 30-27 (14-13)

A vendégek kezdték jobban a találkozót a 12. percben már hárommal vezettek, de a 18.-ban is ennyi volt az előnyük (5-8). A fehérváriak 5 perc alatt 4-0-s menetet produkáltak, és átvették a vezetést. A Móvár még egyenlíteni tudott, de ettől kezdve jószerivel a hazaiaknál volt az előny, az első félidőt úgy zárták, hogy egy volt nekik.
A folytatásban meg ennél rendre több. Sokáig kettővel, hárommal jártak előrébb, a 46. percben már négy volt nekik (21-17). Ezt a különbséget tartották a mérkőzés végéig, és csak ekkor lett közte három. Az Alba sikerében nagy szerepet játszott a két szélső eredményessége, illetve a fiatal átlövőik is kivették a részüket a góltermésből. A győzelmet úgy szerezte meg a csapat, hogy Triscsuk nem tudott játszani, igaz, visszatért a japán Ohjama.

A fehérvári lányok győzelmükkel nagy tettet hajtottak végre!

JEGYZŐKÖNYV
Székesfehérvár, 200 néző. V: Nagy F., Túróczy.
ALBA FEHÉRVÁR KC: PIJEVIC – Ohjama 2 (1), Boldizsár 1, Besszer 2, VARGA E. 5, Utasi 2, TAKÓ 7. Csere: Tóth Nikolett (kapus), TÖPFNER 6 (3), GERHÁTH K. 4, Bardi 1, Szarka A., Domokos D. Megbízott edző: Józsa Krisztián
MOTHRSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC: Szemerey – Kojics 3, LANCZ 6 (3), KOVÁCS P. 5, Pásztor N. 1, TÓTH ESZTER 5, Hajtai 4. Csere: Mistina K. (kapus), Milics 2, Aszanin 1, Török L., Mihály P. Edző: Gyurka János

Kiállítások: 18., ill. 16 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3

MESTERMÉRLEG
Józsa Krisztián: – Tudtuk, hogy a Mosonmagyaróvárnak vannak problémái, a járvány minden csapatot elért, korábban minket, most a mosoniak vannak a közepében. Talán szerencsénk is volt, hogy most találkoztunk, de a csapatunk ezúttal megmutatta az igazi arcát, főleg küzdeni tudásból. Természetesen akadtak hibáink, mind támadásban, mind védekezésben, de mindenki egymásért küzdött. Megérdemelt győzelmet arattunk.
Gyurka János: – Egy héttel ezelőtt még nem tudtuk, hogy ki egészséges, illetve ki nem. Nehéz időszakon vagyunk túl, láthatóan keressük magunkat a pályán, megviselt bennünket csapatként is és a játékosokat is külön-külön a betegség. Gyakorlatilag úgy játszunk, hogy azt nézzük kinek mennyi a pulzusa, így vállaltuk a második mérkőzésünket ezen a héten. Ennél többet nem is várhattunk volna, szívvel-lélekkel küzdöttek a lányok, büszke vagyok rájuk.