Kézilabda - érvényesült a papírforma, simán nyert a Győri Audi KC

Talán nem veszik bántónak az Alba Fehérvár KC női NB I-es kézilabdacsapatának ifjú, és rutinosabb játékosai, ha azt írjuk, hogy az esélytelenek nyugalmával mentek a folyók városába, a Győri Audi ETO csapatának az otthonába. Az ETO ugyanis Európa (ha nem), a világ legjobb csapata. Érvényesült a papírforma.
2022.02.25. 21:02 |

Győri Audi ETO KC-Alba Fehérvár 37-21 (16-11)

Az eredményből jól látható, hogy az első 30 percben hellyel, közzel, a fehérváriak egyenrangú ellenfelei voltak nagyhírű játszótársainak. Az első 10 percben nem tudtak elmenni a házigazdák, a 8. percben 4-3, a 12.-ben 5-3 volt oda. Aztán fokozatosan nyílt az olló, a félidőben öttel vezetett a Győr. A 34. percben még megfelezte 8 gólos hátrányát az AFKC (17-13), de ettől kezdve a vendéglátók akarata érvényesült, a hátralévő 16 percben ők 20 gólt lőttek, míg a fehérváriak csak nyolcat.

JEGYZŐKÖNYV

Győr, Audi Aréna, 1842 néző. V: Őri, Pozdena.

Győri Audi KC: LEYNAUD – Faluvégi D. 2, V. Kristiansen 2, NZE MINKO 6, BLOHM 5, Anne M. Hansen 3 (1), Schatzl Nadine 1. Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), S. Oftedal 3, Pintea 3, Rju Un Hi 1, HÁFRA N. 5, Lukács V. 1, Ogonovszky 3, Kürthi 2. Edző: Ambros Martín.

Alba Fehérvár KC: Pijevic – Töpfner, Boldizsár 2, Ohjama 1, Varga E. 2, Utasi 4 (1), Takó 3. Csere: Kubina (kapus), BESSZER 4, Gerháth K. 2, Afentaler 1, Domokos D. 1, Szarka A. 1, Bardi, Dubán, Tolnai. Edző: Józsa Krisztián
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1

MESTERMÉRLEG

Ambros Martín:Az első játékrészben az öt–egyes védekezéssel sok labdát szereztünk, de a kontratámadásaink jó részét nem tudtuk góllal befejezni. A szünet utáni hatosfalasra módosított védekezésünk eleinte nem vált be. A sok megterhelés miatt is igyekeztem többet rotálni a csapatot, ez is az oka lehet az elkövetett hibáinknak. Jó volt látni néhány korábbi győri nevelésű játékosunkat jó kézilabdázóként visszatérni hozzánk, fehérvári színekben.

Józsa Krisztián:Az első félidővel mindenképpen elégedett lehettem, a célunk az ETO játékának lefékezése volt, ami részben sikerült is. A szünet után felzárkóztunk ugyan négy gólra, de aztán elfáradtak a játékosaim, és a visszarendeződésekben elkövetett hibáinkat kihasználó hazaiak lerohanásaiból gólokat kaptunk.