Kezdődik az új 112 ágyas új épület kivitelezése a Szent György Kórházban

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Szent György Kórház bővítése: megtörtént a munkaterület átadása és hamarosan kezdetét veszi az új épülettömb építése. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új tömbjében három osztály: a pulmonológia, az onkológiai és az infektológia, valamint az azokhoz kapcsolódó ambulanciák kapnak helyet, amelynek eredményeként 112 ággyal bővül az ellátás.
2021.11.23. 17:38 |
Kezdődik az új 112 ágyas új épület kivitelezése a Szent György Kórházban

Első lépésként ahhoz, hogy felépülhessen az új tömb, három épületet bontanak el. Az ezzel összefüggő munkafolyamatok nem akadályozzák a betegellátást, az az eddigiekhez hasonlóan zavartalanul biztosított.

A beruházásról és a most kezdődő munkákról Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője a helyszínen tartott tájékoztatót kedden délután.

A Modern Városok Programnak köszönhetően a 11,5 milliárd forintból megvalósuló beruházással a XXI. századi, modern gyógyítási- és munkakörülmények valósulnak meg.

A közel 6.000 négyzetméter alapterületű, háromszintes épületben 1-2 ágyas, akadálymentesített kórtermeket alakítunk ki, amelyek önálló vizesblokkal is rendelkeznek majd. Az épület kórházon belüli elhelyezése és a függőfolyosó lehetővé teszi a közvetlen kapcsolatot a többi egységgel. Az új tömb, a diagnosztika és a sürgősségi fogadóhely között megteremtjük a közvetlen elérhetőséget, ezzel is biztosítva a rövidebb, biztonságosabb betegutakat. A folyosó a kiszolgáló egységeket (pl. konyha, mosoda, anyagraktárak, üzemeltetés) köti majd össze a Hotel-Diagnosztika-Rendelő tömbbel, melybe becsatlakozik a belgyógyászat "S" épülete és az új „L” épületként megépülő belgyógyászati tömb.

A felújítás során korszerű nyílászárókat, új hidegburkolatot és teljes festést kap az összekötő folyosó is. A tervek szerint a munkálatok 2023 év végére fejeződnek be.

Városfejlesztés

  1. Nívódíjat kapott a MET Aréna

    Ünnepélyes kertek között, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének évzáró közgyűlésén adták át a 2025. évi Építőipari Nívódíjakat. A szakmai bizottság döntése nyomán a székesfehérvári MET Aréna Középület/sport és szabadidős építmény kategóriában lett Építőipari Nívódíjas. 

    2025.12.10.
  2. Új seprőgép a város tisztaságáért

    Az új, többsávos utak tisztítására is alkalmas járművel együtt már négy seprőgép dolgozik azon, hogy Székesfehérvár közútjai, terei, járdái tiszták és biztonságosak legyenek. A flottát hat gépkezelő üzemelteti többműszakos rendben, akik több mint 300 kilométernyi utat tisztítanak folyamatosan a városban. Az eszközt hétfőn adták át a Városgondnokságon.

    2025.12.08.
  3. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.
  4. Jövő hét elejére elkészülnek

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.

    2025.12.04.