-
Alba győzelem
Az Alba Fehérvár szombaton 91-76-ra legyőzte hazai pályán a Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért kezdődött párharc első mérkőzésén. A továbbjutáshoz az egyik fél két győzelme szükséges.Alba Fehérvár - Sopron KC 91-76 (19-17, 23-25, 20-19, 29-15)
2026.05.02. -
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Kezdődik a bajnoki döntő a női B-csoportban a Dávid Kornél KA számára
Sportdarázs-SMAFC – Dávid Kornél KA
Sopron, Novomatic Aréna, kedd 18:00
Az már meglepetésszámba megy, hogy ezt nem a DVTK, hanem a BKG ellen tették. A párharcot magabiztosan nyerték a szigetszentmiklósiak ellen, és már az első mérkőzésen megmutatták, hogy melyik a jobb csapat. A zöld-sárgák a Hepp Kupában is vitézkedtek, a bronzérmet vihették haza a budapesti Négyes Döntőből.
A találkozót a hazai csapat élőképpel közvetíti a YouTube csatornáján.
A Sportdarázs-SMAFC az idei szezonra jelentősen megerősödött. Az évek óta Sopronban pattogtató tehetségekhez Kecskemétről és a Csatából is érkeztek játékosok, a szerkezetet pedig a fiatal szerb centerrel, Jovana Jevtoviccsal tették még stabilabbá. Ez az igen erős csapat az alapszakasz harmadik helyére futott be, és talán a miskolci győzelme volt a legnagyobb fegyverténye. Ellenünk viszont nem termett sok babér Srdjan Radulovic csapatának: otthon 70-54-re, idegenben pedig egy sokáig emlékezetes mérkőzésen 70-68-ra győztünk. A Sportdarázs a már említett BKG elleni párharc előtt a Nyíregyházát és az NKA Universitas Pécs II.-t búcsúztatta. Hozzánk hasonlóan veretlenül menetelt a döntőig. Valamelyik nagy sorozat kedden jó eséllyel, pénteken pedig egészen biztosan megszakad.
Csapatunk önbizalommal és létszámban is feltöltődhetett az utóbbi napokban, hiszen a Vasas után a BEAC-ot is kettős győzelemmel búcsúztatta. Ráadásul Laufer Gabi és Szücs Lilla sérülése után a székesfehérvári elődöntő felvonást két kulcsjátékos nélkül sikerült megnyerni. A napi edzésritmust szombaton egy rendhagyó csapatépítő program törte meg, ahol egy kicsit elfelejthették az előttük álló feladatokat. Vasárnap óta pedig már nemcsak Szücs Lilla, hanem csapatkapitányunk is a fedélzeten van és a csapattal edz.
Szentpáli Gergő vezetőedző a döntő párharc előtt elmondta: egy ilyen párharcnál már leginkább az dönthet, hogy ki akarja jobban a sikert. A kulcs a védekezés lehet, ami az eddigi győzelmeknél szinte mindig jól működött. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a párharc nem 40, hanem 80 percig fog tartani, azaz Sopronban csak az első félidőt játsszák le a csapatok.
A Sportdarázs-SMAFC – Dávid Kornél KA mérkőzés kedden 18 órakor kezdődik a Novomatic Aréna kistermében, Sopronban. A kuparendszerű párharc visszavágóját pénteken koraeste rendezik Székesfehérváron.