-
Új hotel Fehérváron
A MET Arénába érkező sportolók és szurkolók számára kiváló szálláslehetőséget, a szomszédos ipari park cégeinek pedig akár nemzetközi konferenciák lehetőségét is kínálja majd az új, 120 szobás Radisson hotel, amelynek alapkövét kedden tették le Székesfehérváron.
2026.03.17. -
Célegyenesben a Vasvári felújítása
A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.
2026.03.06. -
Erdőtelepítés Sóstón!
Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét.
2026.02.19. -
Útfelújítások a költségvetésben
A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.
2026.02.15.
A héten befejeződik a Kaszap István utca felújítása
Pénteken kezdődött és csütörtökig be is fejeződik a Kaszap István utca felújítása. A Saára Gyula Útfelújítási Program mintegy 10 millió forintos beruházása keretében megújul az utca burkolata, a munkálatok során felújítják a hibás szegélyeket és kicserélik a fedlapokat is.
2018.03.26. 12:46 |
„A lakók számára a ki,- bejárás természetesen biztosított lesz egész héten, ők a Prohászka út felől közelíthetik meg a területet, míg a Horváth István utca felől csütörtökig technikai zár lesz, így onnan nem lehet behajtani a Kaszap István utcába.
A Prohászka-templom nagyheti eseményeit már nem érinti, hiszen addigra elkészül a felújítás tehát a húsvéti körmenetüket már a megújult burkolaton tarthatják majd meg a hívők.” - tájékoztatott a helyszínen, hétfőn tartott sajtótájékoztatón Molnár Tamás, önkormányzati képviselő.
Csütörtökig megújul a Kaszap István utca