Kettővel vezetett, de aztán simán kikapott Bécsben a Fehérvár AV19

Az EBEL középszakaszának bécsi mérkőzésén jól kezdett a Fehérvár, a második harmad elején két góllal is vezetett. Utána azonban gyorsan fordított az első helyért harcban lévő Vienna Capitals, és a meccs végéig fölényessé is tette győzelmét a hazai csapat. Egyre kevésbé valószínű, hogy elérheti a rájátszásban pályaelőnyt jelentő helyet a Volán.
2019.03.03. 21:19 |

A bécsi meccsről a jegkorongblog.hu tudósított:

A mérkőzés óvatos játékkal indult, a csapatok alig alakítottak ki helyzetet. A harmad derekán Szita és Hári előtt adódott komolyabb lehetőség, de nem találtak be Lamoureux kapujába. A 11. percben emberelőnybe került a Fehérvár, Stipsicz és Phillips járt a legközelebb a fór kihasználásához. Úgy tűnt, gól nélkül zárul az első húsz perc, ám 21 másodperccel a vége előtt Erdély vezetéshez juttatta a magyar együttest.

A második felvonás 35. másodpercében kétgólosra nőtt a székesfehérvári előnye, Sárpátki zárta góllal a támadást. Alig egy perccel később újra 5 a 4 ellen játszhatott a Fehérvár, nyomott is, de nem született meg a 3. vendég gól. A bécsi kiegészülés után nem sokkal Szabó Krisztián kapott kétperces büntetést, a hátrányt kivédekezte Järvenpää együttese. A 28. percben Clark és Sárpátki egymásra találtak, a játékvezetők mindkettejüket kiküldték 2 percre. A 4 a 4 elleni játék a Vienna Capitalsnak kedvezett, Schneider szépített. A góltól erőre kaptak az osztrákok, Reisz kiült a büntetőpadra, az így kialakult hazai emberelőnyben Olden egyenlített. A folytatásban is a bécsiek játszottak jobban, a második harmad végén DeSousa egy kipattanóból megfordította a mérkőzést.

A harmadik húsz perc áthúzódó Fehérvár-fórral indult, de kimaradt a lehetőség. A 45. percben kétgólosra nőtt a bécsi előny, Holzapfel próbálkozása egy fehérvári korcsolyáról került a kapuba. Az osztrákok ügyesen kontrollálták a mérkőzést, a végjátékban még kétszer betaláltak. Előbb Järvenpäa húzott egy bátrat, emberelőnyben lehozta a kapusát, nyomott is a csapata, ám DeSousa gólt lőtt 4 a 6 ellen. Az utolsó előtti percben Schneider is duplázott, amivel beállította a 6-2-es végeredményt.