Kettővel is vezetett, végül szétlövés után győzött a Volán Dornbirnban

A ligautolsó Dornbirn otthonában próbált javítani rossz sorozatán a Hydro Fehérvár AV19, amely előző három mérkőzését elveszítette. Ezúttal úgy tűnt, összejön a győzelem a rendes játékidőben, hiszen 3-1-re vezettek Kógerék a harmadik harmadban. A hazaiak azonban gyorsan egyenlítettek, így végül büntetők döntöttek és két pontot szerzett az ezeket jobban lövő Fehérvár.
2019.11.17. 20:18 |

A Dornbin gyenge szezont fut, de Fehérváron csak hosszabbításban maradt alul. Hogy most is felkészült a Volánból, azt több lövése, és a vezetés megszerzése is bizonyította. A második harmadban azonban fordított a Fehérvár, előbb Busenius szerezte meg első gólját a szezonban, majd az egyre stabilabban játszó Mihály Ákos is debütált a góllistán. Amikor pedig a harmadik harmadban a hozzájuk képest már "rutinos" góllövő Girard is betalált (ő negyedik meccsén másodszor volt eredményes), úgy tűnt, érvényesíti a papírformát a Volán.

Csakhogy bő egy perc elég volt, hogy minden megváltozzon, a Dornbirn két gólt lőve egyenlített, az izgalmas hajrában pedig már nem született újabb gól. Ahogy a hosszabbításban sem, így a szétlövésre maradt a döntés. Ebben pedig a fehérvári csapatkapitány, Kóger szerezte a győztes gólt, vagyis a hétvégét két ponttal zárta Hannu Järvenpää csapata. A fehérvári kaput ezúttal Kornakker Dániel védte, harmincöt lövést hárított, és 92 százalékos mutatóval segítette csapatát. Szintén dicséretes, hogy a fehérváriak hét emberhátrányt, közte egy kettőset is kivédekeztek a meccsen.

Dornbirn Bulldogs - Hydro Fehérvár AV19 3-4 (1-0, 0-2, 2-1, 0-0, 0-1) - szétlövés után

Gl.: Romig, Liss, Rapizzi, illetve Busenius, Mihály, Girard. Győztes gól a büntetőknél: Kóger.