Kétszer is vezetéshez jutott, de csak egy pontot szerzett a Vidi az Újpest ellen

Az edzőváltáson átesett és a kiesés elől menekülő lila-fehérek a MOL Fehérvár orra alá is borsot tudtak törni, pontot raboltak otthonában a Viditől. 2-2 lett a vége.
2020.06.14. 23:14 |

A jó szériában lévő Újpest látogatott Sóstóra, számukra a bajnokság hajrában minden pont fontos a kiesés elkerülése érdekében, a Vidi pedig a Honvéd elleni döntetlen után javíthatott renoméján. Csattanós kapufával nyitottak Joan Carillo tanítványai, Houri tekert a jobb kapufára 23 méterről. Fél óra elteltével Pátkai és Nego összjátéka is gólt érdemelt volna, és már nem is kellett rá sokat várni. A 41. percben Petrjak közeli lövésébe Ristevski ért bele szerencsétlenül, öngóllal szerzett vezetést a Vidi.

A fordulás után szűk húsz perc után jött az első nagy ziccer, ekkor Pátkai fejelhetett ígéretes helyzetben. Sajnos két perccel később az Újpest pillanatai következtek, egészen pontosan Nwobodo nagy momentuma, 25-ről bombázott a jobb felső sarokba. Ám ez nem szegte kedvét a piros-kékeknek és a négy perccel korábban csereként beállt Nikolics közeli fejesével ismét vezetéshez jutottak. A hajrában sem adta fel az Újpest és egy sarokrúgást követően Heris fejesgólja már a végeredményt jelentette.

MOL Fehérvár - Újpest 2-2 (1-0)

MOL Fehérvár: Kovácsik - Fiola (Kovács), Rus, Stopira, Hangya - Pátkai, Elek (Nikolics) - Nego, Houri, Petrjak (Bamgboye) - Hodzic (Nikolov).

Gólszerző: Ristevski (öngól), Nikolics, ill. Nwobodo, Heris.