Kétgólos hátrányból állt fel, és győzött a Fehérvár AV19

Az első szünetben 2-0-ra vezetett a Bolzano Székesfehérváron, a második harmadban egyenlített, a harmadikban megnyerte a meccset a Fehérvár AV19. Ezzel pedig a Volán megszerezte második győzelmét az EBEL középszakaszában.

2019.03.05. 20:26 |

Nem indult jól hazai szempontból a Fehérvár AV19 – Bolzano összecsapás, a vendégek az első húsz perc végére két gólos előnyben voltak. Előbb a 16. percben Brace, majd a 18.-ban Catenacci vette be a fehérvári kaput. A második játékrész azonban már a Volánnak sikerült jobban, a harmad elején Vänttinen szépített, a finn Meland passzából volt eredményes. A 36. percben pedig már az egyenlítésnek örülhetett a fehérvári publikum, Wishart átadását Luttinen váltotta gólra. 2-2 után a döntés a harmadik húsz percre maradt! Sokáig ráadásul úgy tűnt, csak a hosszabbításban jutnak dűlőre a csapatok, de az 58. percben Harty megszerezte a győztes gólt. A vendégek természetesen levitték kapusukat, amit a Volán, egészen pontosan Stipsicz ki is használt a legvégén, így 4-2-re győzött a Fehérvár AV19 a Bolzano ellen az EBEL középszakaszának nyolcadik körében.