Két nap alatt másodszor is megverte a Salzburgot a Volán

Hétfőn 7-0 lett a Hydro Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg meccs, nem egészen egy napra rá ismét találkoztak a csapatok az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Ahogy várható volt, szorosabb lett az eredmény, de az nem változott, hogy most is a fehérváriak nyertek, ezzel pedig tovább erősítették pozíciójukat a liga élmezőnyében.
Hydro Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg 4-2
2020.12.22. 21:38 |

Azt azért senki nem gondolhatta, hogy az előző nap „agyonvert” Salzburg ismét eljátssza az áldozati bárány szerepét – hogy mennyire nem így lesz, azt a 7. percben megmutatta a liga nagyágyúja. Ekkor olyan történt, ami több mint két mérkőzés óta nem: gólt kapott a Volán. De az idei Fehérvár képes jól reagálni nehéz helyzetben, két és fél perccel az osztrákok gólja után már a mieink vezettek! Caruso és Kuralt személyében olyan játékosok köszöntek be, akik a hétfői gólfesztiválból kimaradtak, vagyis igazán nem volt könnyű dolga a vendégeknek, ha az volt a kérdés, kire készüljenek… Az első harmad hajrájában két további gól esett, a salzburgi egyenlítésre tizenhét másodperccel a játékrész vége előtt Kahkonen válaszolt. A finn volt a kilencedik Volán-játékos, aki a két nap alatt gólt lőtt a Salzburgnak.

A második harmadban a kapusok megmutathatták, hogy jó formában vannak, ez főleg az előző meccsen lecserélt Lamoureux esetében volt kérdéses. De sem ő, sem Kornakker Dániel nem kapitulált. A fehérvári kapuvédő így öt legutóbbi, pályán töltött harmadából a negyedikben nem kapott gólt. Az eredmény nem változott, érdekességként feljegyezhettük, hogy úgy telt el a játékidő kétharmada, hogy nem volt kiállítás. A harmadik harmad elejét  megnyomta a Volán, sokkal többet lőttek a hazaiak és ennek Kuralt második góljával meglett az eredménye. Ez pedig elég is volt a győzelemhez, ami most nem lett kiütés, de két nap alatt kétszer legyőzve a Salzburgot, ezt aligha bánja bárki a fehérváriak közül.

Elképesztő győzelmi sorozatban van a Fehérvár, zsinórban hetedszer nyert, így nem meglepő, hogy második helyen áll a táblázaton.

Hydro Fehérvár AV19 - Red Bull Sazlburg 4-2 (3-2, 0-0, 1-0)

Gl.: Kuralt (2), Caruso, Kahkonen, illetve Joslin, Schofield.