Két másodperccel a vége előtt odaveszett egy székesfehérvári pont...

A női kézilabda NB I-ben a Köfém SC Sportcsarnokában az NB I-es bajnokság második fordulójában megyei rangadót láthattak a nézők. Ki nyer ma? - tehettük fel a kérdést, ami annyiban volt zenei, hogy 60 perc után kiderülhetett melyik csapat „muzsikált” jobban. Egyik sem...
2022.09.09. 21:22 |

Kézilabda: Alba Fehérvár KC-Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 26-26 (10-11)

A fehérváriak irányították az első negyedórát, de utána is ők domináltak, egészen a végéig. Vezettek két góllal, aztán néggyel, az előnyükből elhagytak kettőt, majd háromgólos hazai vezetés okozott örömteli ricsajt a csarnokban. De odalett a három gól is, előbb egál lett, majd a vendégek mehettek szusszanni a szünetre egygólos vezetésük tudatában.

Fordulás után hamar négyet vert ellenfelére a hazai alakulat. Persze, hogy ez is elfogyott 10 perccel a befejezés előtt. Ki bírja jobban erővel? Az első 30 percet a vendégek, félő volt, hoy most sem lesz ez másképp, főleg, hogy vezetett a Duna-menti alakulat. De nem hagyta magát a házigazda, visszavették a vezetést, hol itt, hol ott volt az előny. Az öröm fokozódott, mikor valamivel több, mint 10 másodperccel a vége előtt az emberelőnyben játszó Alba FKC vezetést szerzett. De két másodperccel a dudaszó előtt a mezőny leggólerősebb játékosa, az újvárosi Farkas Johanna a félpályát átlépve 2 másodperccel a vége előtt hatalmas bombát zúdított a bal felső sarokba. Az örömből döbbenet lett itt, boldog tánc ott, igazságos döntetlen lett a vége.

JEGYZŐKÖNYV
ALBA FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Szemes 2, AFENTALER 5, Szmbatjan 5 (1), Varga E. 2, SZTOSICS 7 (4), Takó 1.
Csere: Tóth Nikolett (kapus), Zrnic 2, Boldizsár 1, Utasi 1, Bojtos, Tolnai.
Vezetőedző: Józsa Krisztián

DUNAÚJVÁROSI KKA: OGUNTOYE - Arany R. 1, Krupják-Molnár, Weisheitel, Nick 1. Poczetnyik,  Szalai B. 1.
Csere: Bartulovic (kapus), FARKAS J. 12 (5), Kazai 2, Borgyos 1, Horváth P. 3, Matucza 1, FODOR N. 4, Agócs.
Vezetőedző: Rapatyi Tamás

Székesfehérvár, 200 néző
Vezette: Paska, Vastag

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-2. 12. p.: 6-3. 18. p.: 7-5. 24. p.: 9-8. 28. p.: 10-10. 34. p.: 14-11. 40. p.: 17-14. 46. p.: 18-15. 52. p.: 20-20., 58. p.: 24-25.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/5, illetve 5/5

MESTERMÉRLEG:

Józsa Krisztián: Léptünk előre a Debrecen elleni mérkőzés óta a védekezésben, viszont egy iszonyatosan hektikus mérkőzés volt, ahol amikor olyan volt a védekezésünk, amilyet szerettünk volna, akkor magabiztosan vezettünk. Amikor pedig felpuhultunk és beengedtük a lövőket a közeli zónába, valamint Farkas Johannát és Szalai Babettet hagytuk egy-egyezni, akkor ott voltak bőven problémáink. Támadásban rengeteg ziccert hibáztunk, ez sokba került. Két perccel a vége előtt a csarnokban mindenki aláírta volna az ikszet, így azonban van hiányérzetem, mert Farkas Johanna szerintem meglőtte élete gólját…

Rapatyi Tamás: Gratulálok a csapatomnak, keményen küzdő és jól játszó Fehérvár ellen sikerült egy pontot szereznünk idegenben. Számunkra nagyon sokat jelent, mert fiatal csapatunk van. A védekezésünknél voltak olyan szakaszok mindkét félidőben, hogy egészen jól összeállt, és ez nagyon biztató a jövőre nézve. A támadásokban viszont úgy érzem, hogy nem találtuk a ritmust, nagyon sok rossz döntést hoztunk, ezen javítani kell.