-
Együttműködés és
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.
2025.12.04. -
Fejlesztések a Continestnél
Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.
2025.12.02. -
30 éves a Mondelēz székesfehérvári gyára
Idén ünnepli harmincadik évfordulóját a Mondelēz székesfehérvári gyára. Az üzemben három évtizede készítenek olyan Magyarország- és Európa-szerte kedvelt csokoládékat és kekszeket, mint a Milka, a Pilóta keksz, a TUC, a Vaníliás Karika és az OREO.
2025.12.02. -
A Hydro az Év Gondoskodó munkahelye
A székesfehérvári Hydro Extrusion Hungary Kft. győzelmével ért véget az Év Gondoskodó Munkahelye 2025 díjért folytatott verseny. A Hydro Extrusion Hungary Kft. a nagyvállalat Plusz kategória befutója lett, és példát mutat arra, hogy lehet ipari környezetben is emberközpontú gondoskodási rendszert kialakítani.
2025.12.01.
Két hét múlva Alba Regia Felsőoktatási Expó, rá egy napra FMH Állásbörze
A két rendezvény az idén először kapcsolódik össze, hiszen vannak olyan cégek, amelyek a duális képzés kapcsán a diákokkal is kapcsolatban állnak, de állásajánlataik is vannak az érdeklődők számára. A Felsőoktatási Expo hétfőn 13 órától 18 óráig várja a továbbtanulókat, kedden pedig az Állásbörze 10 órától 18 óráig az álláskeresőket.
A helyben tanulásnak és a duális képzésnek is nagyon sok előnye van.
Az Alba Regia Felsőoktatási Expo-n a középiskolás diákok és szüleik a Székesfehérváron elérhető egyetemi képzésekről, azon belül is hangsúlyosan a duális képzés nyújtotta lehetőségekről kaphatnak tájékoztatást.
A rendezvényen önálló standokon képviseltetik magukat a fehérvári felsőoktatási intézmények: az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara, a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusa és a Kodolányi János Főiskola.
A város életében nagyon fontos rendezvény az Alba Regia Felsőoktatási Expo – mondta Mészáros Attila alpolgármester. "Fehérvár gazdasági életében a munkaerőhiány nehezíti a gazdaság további növekedését, ezért is indítottuk el azt a felsőoktatási fejlesztési programot, melynek komoly eredményei vannak már. A Corvinus Egyetem már a második tanévet kezdte meg Székesfehérváron, az Óbudai Egetem Alba Regia Műszaki Kara komoly eredményeket ér el a duális képzés terén és folyamatosan nő a hallgatói létszám és a Kodolányi János Főiskola már a 25. tanévet kezdte meg a városban. A három intézmény mellett a duális partnerek is ott lesznek. A fehérvári felsőoktatási intézményeknek csaknem negyven céggel van megállapodása duális képzési helyekre."
Kiemelte, hogy jövőre is tovább bővülnek a duális továbbtanulási lehetőségek Székesfehérváron: mintegy kétszáz új duális hallgatói hely lesz jövő év szeptemberétől és arról is beszámolt, hogy néhány nappal ezelőtt állapodott meg a város a Corvinus Egyetemmel, hogy a vendéglátás-turizmus duális képzés is elindul jövő szeptembertől Fehérváron. Az Óbudai Alba Regia Műszaki Karán pedig mintegy 120 duális hely lesz jövőre.
Mindhárom felsőoktatási intézmény tart nyílt napokat és elkezdődött a város középiskoláiban az a tájékoztató sorozat, amivel személyesen mutatják be a diákoknak a fehérvári felsőoktatási lehetőségeket.
A duális képzési forma lényege, hogy a hallgatók, miközben nappali tagozaton tanulnak, egyidejűleg gyakornokként dolgoznak a képzésben résztvevő és a tanulmányokhoz kapcsolódó gyakorlati oktatás nyújtó vállalatnál. A diákok ilyen módon naprakész szakmai gyakorlati ismereteket szereznek és megismerkedhetnek a szakterületüket érintő legújabb technológiákkal is. A duális képzésben foglalkoztatott hallgatók munkabért kapnak (az állami ösztöndíj rendszer juttatásai mellett), így már a tanulás mellett pénzt keresnek, önfenntartóvá válhatnak akár az egyetemi éveik alatt.
A szakkiállítást követő napon állásbörze várja az álláskeresőket. A börzét Székesfehérvár a Fejér Megyei Hírlappal közösen szervezi október 17-én, kedden. Az kiállításnak több éves hagyománya van már a városban, a rendezvény a kiállítók és az érdeklődők számára egyaránt vonzó. Az elmúlt évben majdnem harminc kiállító, vállalkozás, intézmény és munkaerő-közvetítő hozta el ajánlatait.
Borsos Dávid a Fejér Megyei Hírlap megyei értékesítési vezetője szerint egymást erősíti a két rendezvény és nagyon örültek akkor, amikor a város megkereste az újságot. Legtöbbször, ha valaki munkát keres, akkor a saját környezetén túl az álláshirdetéseken keresztül tájékozódhat, azonban az állásbörzén lehetőség lesz közvetlenül, személyes beszélgetéseken keresztül sokkal több információt kapni az adott cégről. Fontos, hogy nem csak a munkaadók lesznek jelen, hanem munkaerő közvetítők és felnőttképzéssel foglalkozó iskolák is bemutatkoznak. Információkat kaphat a hiányszakmákból is a börzén.
