Két góllal vezetett a Dornbirn, de végül hosszabbításban a Volán nyert

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt még 2-0-ra a vendég Dornbirn Bulldogs vezetett a Hydro Fehérvár AV19 csarnokában, a hajrában azonban egyenlítettek a hazaiak. A hosszabbításban pedig alig egy perc kellett csak, hogy Yogan eldöntse a meccset a Volán javára.
2019.09.21. 20:09 |

Nem akarta a véletlenre bízni a dolgot második hazai meccsén a Fehérvár, az első harmadban alaposan próbára tette a Dornbirn kapusát. Csakhogy Rinne mindent védett, így hiába volt a több kapura lövés. A másik oldalon kevesebből megszületett a vezető gól, a harmad hajrájában Trupp talált be.

A második húsz percben is hasonló volt a koreográfia, azt leszámítva, hogy ezúttal a harmad elején lőtt gólt a Dornbirn, így a rohamozó Volánnak már kettőt kellett ledolgoznia. Negyven perc után tízzel több lövésnél jártak Kógerék, mégis a vendégek lehettek nyugodtabbak. És a harmadik harmadban is eltelt már a játékidő fele, amikor még mindig kétgólos előnyüket mutatta a tábla...

Ekkor végre megtört a jég, az addig is legtöbbet próbálkozó Sarauer révén meglett a szépítés, a közönség pedig még nagyobb elánnal támogatta a hazaiakt. Nem hiába, pontosan három perccel az elő Volán-gól után Caruso kiegyenlített, kezdődhetett minden elölről. Lélektani fölényben a Fehérvár volt, amit sikerült is kihasználni, mert a hosszabbításból épp csak eltelt egy perc, amikor Yogan hetedik lövéséből a meccsen megszerezte a győztes gólt.

Érdekesség, hogy a Dornbirn egyetlen percet sem töltött emberhátrányban, a Volán ellen is csak kétszer ítéltek kisbüntetést. Megdolgozott a két pontért Hannu Järvenpää csapata, vasárnap pedig remélhetőleg a győzelem lendületével folytatja az Innsbruck ellen, szintén a Raktár utcában.

Hydro Fehérvár AV19 - Dornbirn Bulldogs 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0) hosszabbítás után