-
Új hotel Fehérváron
A MET Arénába érkező sportolók és szurkolók számára kiváló szálláslehetőséget, a szomszédos ipari park cégeinek pedig akár nemzetközi konferenciák lehetőségét is kínálja majd az új, 120 szobás Radisson hotel, amelynek alapkövét kedden tették le Székesfehérváron.
2026.03.17. -
Célegyenesben a Vasvári felújítása
A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.
2026.03.06. -
Erdőtelepítés Sóstón!
Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét.
2026.02.19. -
Útfelújítások a költségvetésben
A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.
2026.02.15.
Készülnek a tervek a Sóstó Természetvédelmi Terület fejlesztésére
A kormánydöntés meg- születésével életbe lépett a Sóstó Természetvédelmi Terület rehabilitációjával kapcsolatban az a tervezői szerződés, amelyről január végén döntött a város közgyűlése. A tervezőkkel közös bejárást tartott kedden dr. Cser-Palkovics András polgármester, valamint Brájer Éva és Mészáros Attila alpolgármesterek, hogy véglegesítsék a tervezett fejlesztés részleteit.
2015.06.16. 17:14 |
A kormánydöntés megszületésével életbe lépett a Sóstó Természetvédelmi Terület rehabilitációjával kapcsolatban az a tervezői szerződés, amelyről január végén döntött a város közgyűlése. A tervezőkkel közös bejárást tartott kedden dr. Cser-Palkovics András polgármester, valamint Brájer Éva és Mészáros Attila alpolgármesterek, hogy véglegesítsék a tervezett fejlesztés részleteit.

A fejlesztések érintik a játszóteret, a közösségi házat, a Zöld tanyát is, valamint megvalósul a Vadmadárkórház műtővel, röpdékkel, bemutató létesítménnyel. A szakemberek már a tanösvény teljes felújítását is tervezik, interaktív táblákkal várják majd a kirándulókat, erdei iskolába érkezőket. A fő cél, hogy a különböző távú útvonalakat kialakítva fél-, vagy akár egész napos programokat lehessen szervezi gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.

Az ütemezés szerint októberre készülnek el a tervek, utána elindulhat a közbeszerzési eljárás. A vízpótlás kiépítése a Basa-árok rendezésével, illetve a szennyvíztisztító-telepről a tisztított víz odavezetése tavasszal kezdődik, ezzel párhuzamosan megtörténik a terület lőszermentesítése. Az Északi-tónál a nádvágásra augusztus végén, a mederkotrásra pedig novembertől kerül sor.

Természetesen ezzel párhuzamosan az egyéb kisebb fejlesztések, a tanösvény fejlesztése folyamatosan zajlik majd 2016-ban. A tervek szerint 2017 nyarára fejeződhet be a rehabilitációs program.