-
Újabb intézményvezetők a Városházán
Önkormányzati intézmények ismételten kinevezett vezetőivel találkozott dr. Cser-Palkovics András polgármester szerdán reggel a Városházán. A három vezető – Rábai Ildikó, Zsabka Attila és Juhász Zsófia – státuszának meghosszabbításáról tavaly decemberben döntött városunk Közgyűlése, ennek értelmében mindhárman folytatják eddigi munkájukat.
2026.01.28. -
Két brigád dolgozik folyamatosan a város útjainak kátyúzásán
Már múlt héten elkezdték és jelenleg is folyamatosan kátyúznak a város útjain az ún. zsákos-aszfaltos technológiával. Ez több helyen most ideiglenes megoldás, mert tavasszal meleg aszfaltos technológiával véglegesen javítják meg az úthibákat.
2026.01.27. -
Megalakul a fehérvári csoport
Megalakul a a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Szövetségének székesfehérvári csoportja szombaton a Civil Központban. A cél, hogy az egyes ügyeket feltérképezzék, hogy megoldási javaslatokat kapjanak a károsultak.
2026.01.28. -
Agrár petíció
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a MAGOSZ tiltakozik a Mercosur-megállapodás ellen. Az európai gazdák számára komoly hátrányt jelent az uniós döntés.
2026.01.27.
Kerékpárokkal egy új esélyért – a Grundfos dolgozóinak köszönhetően felújított bicikliket kaptak a székesfehérvári Kríziskezelő Központ ellátottjai
A Grundfos székesfehérvári és tatabányai munkatársai a kezdeményezés keretében 12 használt kerékpárt ajándékoztak a székesfehérvári Kríziskezelő Központ ellátottjai részére, hogy ezzel is segítsék a hajlék nélkül élő emberek mindennapi életét, közlekedését.
A dolgozók által felajánlott, használt kerékpárokat Haris Károly, a TREK Kerékpárbolt tulajdonosának szakmai támogatásával a vállalat nyolc munkatársa újította fel önkéntes tevékenység keretében.
A szükséges alkatrészek beszerzését a Grundfos finanszírozta, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a kerékpárok biztonságosan használhatóak legyenek.
Ezek a biciklik nemcsak közlekedési eszközt jelentenek, hanem lehetőséget arra, hogy az érintettek könnyebben jussanak egészségügyi ellátáshoz, szociális szolgáltatásokhoz, vagy akár munkalehetőségekhez.
A székesfehérvári Kríziskezelő Központ vezetője, Zsabka Attila megköszönte a Grundfos munkatársainak felajánlását, mint mondta, ez valódi segítséget jelent az ellátottaknak, hiszen vannak, akik már nehezebben sétálnak, vagy nagy távolságot kell nap mint nap megtenniük, az ő életüket nagyban megkönnyítik ezek a kerékpárok. „Nagy öröm számunkra, hogy azonnali használatra készen itt vannak ezek a fékekkel, lámpákkal, lezárókkal és kitámasztókkal felszerelt biciklik. Óriási segítség ez a hajléktalanok mindennapi életében, már most közel negyven jelentkező van erre a tizenkét biciklire.”
Pongrácz Zsuzsanna ötletgazda, a Grundfos termékmérnöke – aki saját, már nem használt biciklijét is felajánlotta a célra – felidézte, hogy sokszor szembe találkozott egy ellátottal, aki kerékpárral húzott egy kis vontatót, ami meg volt pakolva kartonpapírral. Ez adta számára az ötletet, hogy biciklikkel segítsék a nehéz sorsú embereket. Elmondta, hogy a székesfehérvári és a tatabányai gyárukban is meghirdették a kezdeményezést, így összesen 12 használt biciklit tudtak felújítani és átadni a Kríziskezelő Központnak. A felújításhoz a Grundfos vásárolta az alkatrészeket, Haris Károly szakmai segítsége és nyolc kollégájuk önkéntes munkájának köszönhetőn pedig újjávarázsolták ezeket a kerékpárokat.
Farkas Gábor, a Grundfos székesfehérvári gyárának vezetője, aki maga is az adományozók között volt, megköszönte kollégáinak az ötletet és a segítséget, hogy munkájuknak hála sikeres lehetett ez a nemes kezdeményezés. Kiemelte, hogy a Grundfos már hosszú ideje együttműködik Székesfehérvárral különböző jótékonysági projektekben, és szeretne a jövőben is jó példával elöl járni. Emellett folyamatosan ösztönzik dolgozóikat a közösségi felelősségvállalásra és a segítő önkéntes munkára.
Haris Károly, a TREK Kerékpárbolt tulajdonosa is nagy örömmel vett részt a kerékpárok felújításában. Elárulta, hogy évek óta újítanak fel használt bicikliket a rászorulók számára, és ez a jövőben is folytatódni fog. Hamarosan újabb kerékpárokat adhatnak át a rászorulóknak.