-
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30. -
Hajómodellek a Csónakázó-tavon
Élethű modellek, vitorlások és versenyhajók veszik birtokba a Csónakázó-tavat május 1-jén. Az RC hajók találkozója pénteken 14 órakor kezdődik, majd látványos bemutatókkal, beszélgetéssel folytatódik.
2026.04.30. -
25 éves a Hétpettyes Óvoda
Különleges eseménnyel ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Hétpettyes Óvoda. A jubileum alkalmából az intézmény dolgozói és a gyermekek közösen ültettek el egy fát, amely a jövőt, az összetartozást és a gondoskodást jelképezi.
2026.04.30.
Kemencés langallóval ünnepelt a Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület
A karácsonyi ünnepségen az udvari kemencében sült langallóval vendégelték meg a klubtagokat.
A klub vezetője, Sebestyén Lászlóné elmondta, hogy a szeretet ünnepén minden évben összejönnek, hogy a békességben, vidámságban töltsenek együtt néhány órát. Hozzátette, hogy a a Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület összetartó közösséget alkot, névnapokat, születésnapokat is együtt ünneplik.
Az ünnepség előtt Deák Lajosné önkormányzati képviselő kiemelte, hogy karácsony közeledtével felértékelődik a közösségek szerepe. Elmondta, hogy a Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület aktív fiatalos tagokból áll, akik szeretik vendégül látni a fiatalokat is.
Az ünnepségen részt vett Öreghegy két önkormányzati képviselője, Östör Annamária és Horváth Miklós Csaba, valamint Farnady Judit, a Civil Centrum Alapítvány ügyvezetője is.