Kellett rá várni, de megérte: győztek a fehérvári kézilabdázók Kisvárdán

Szinte hihetetlen, de több mint három hónapos (!) szünet után végre ismét bajnoki meccset játszott az Alba Fehérvár KC. Józsa Krisztián először ült vezetőedzőként a kispadon, és győzelemmel debütált, mert csapata kiélezett küzdelemben egy góllal jobb volt a házigazda Kisvárdánál.
2020.12.30. 20:15 |

Kinevezett edző ennyit még nem várt első meccsére: Józsa Krisztián szeptember végén váltotta Deli Ritát az Alba FKC kispadján, szinte rögtön utána pedig karanténba vonult a csapata. Ez a bajnokság többi együttesét is sújtó vírus, majd az Európa-bajnokság miatt alaposan elhúzódott, a fiatal szakember az év utolsó előtti napján meccselhetett először. A Kisvárda otthonában félidőben hárommal vezetett az Alba, a végén pedig óriási csatában  eggyel nyert. Ez volt a csapat második sikere a szezonban, vagyis most igaz, hogy ha nem is minden, de a (meccs és év) vége jó lett...

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 21–22 (9–12)

FEHÉRVÁR: Pijevic – TÖPFNER 5, Boldizsár 2, Temes, Bardi 1, Triscsuk 8 (4), Szarka A. 1. Csere: Dányi (kapus), Gerháth K., Háfra L. 1, Afentaler 2, Szabó-Májer, Varga E. 1, Utasi, BESSZER 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 16. p.: 7–6. 22. p.: 7–9. 27. p.: 8–11. 37. p.: 14–12. 41. p.: 15–15. 47. p.: 16–15. 50. p: 16–17. 55. p.: 19–18
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Józsa Krisztián: – Végletekig kiélezett mérkőzést játszottunk nagyon jó ellenféllel szemben. Három hónapig tudtunk készülni a meccsre, amelynek végjátékában a szerencse is mellénk állt. Lélekemelő győzelem volt.