-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Kedden, szerdán tétmérkőzések, Vojvoda újabb kétéves szerződést írt alá
Kedden 19 órakor kezdődik a Videoton Oktatási Központban a MÁV Előre SC-ST Solar - MTK Budapest női Extraliga mérkőzés. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó pároscsatában a győztes benmarad az Extraligában, a vesztes búcsúzik. Az első összecsapást Budapesten a fehérváriak nyerték, a mai, hazai pályán elért sikerükkel nagyot léphetnek előre a céljuk elérése érdekében.
Szerdán, 18 órakor kezdődik az Arconic-Alba Fehérvár - Egis Körmend férfi kosárlabdamérkőzés a bajnoki döntőbe jutásért. Amelyik csapat eléri a harmadik győzelmet, az a bajnoki aranyéremért játszhat. Az első meccs mindig nagyon fontos, hiszen meghatározó lehet a folytatást tekintve. A fehérváriaknál a pályaelőny, éljenek hát vele! Jó hír a csapat háza táján, hogy a magyar kosárlabda egyik meghatározó játékosa, Vojvoda Dávid újabb két évvel, 2025-ig meghosszabbította a szerződését.
- Nagy örömmel írtam alá új szerződésemet Fehérváron, úgy gondolom, három éve remek döntést hoztam, hogy ide igazoltam. Úgy gondolom, megvalósult, amiért annak idején a csapathoz szerződtem, a Fehérvár visszatért a közvetlen, hazai élmezőnybe, ahova korábban mindig is tartozott. Az első, albás idényemben a hatodik helyen végeztünk, tavaly bronzérmesek lettünk, nem sok hiányzott a döntőbe jutáshoz, nagy csatában szenvedtünk vereséget az elődöntőben, a későbbi aranyérmessel szemben. Úgy gondolom, ezúttal minden esélyünk megvan a fináléba kerülésre. Szerdán kezdjük az elődöntőt a Körmend ellen, ami óriási, kőkemény csata, lesz, a vasiak az esélyesebb Szolnok ellen pályahátrányból nyerték meg a negyeddöntőt, megérdemelten kerültek az elődöntőbe. Erős, egységes csapatot alkotnak, ezzel együtt is bízom abban, hogy jobbnak bizonyulunk nálunk. Nem véletlen a bajnokságban nyújtott tizenegy meccses győzelmi szériánk, együtt vagyunk, harcolunk egymásért. Korábban voltak hullámvölgyeink, a legnagyobb a négymeccses vereségszéria volt, ami után edzőcsere következett. Azóta másik arcunkat mutatjuk, mindössze egyszer kaptunk ki, a kupa negyeddöntőjében, az Aréna Savariában, négy ponttal. Ott is nyerhettünk volna, végül a házigazdák jobbnak bizonyultak. Számunkra most kezdődik a szezon lényegi része - mondta a játékos a csapat honlapján.