-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Kedden folytatódik a Viktória Pódium
Július 4-én, kedden 18.00 órától a Viktória Rehabilitációs Központban újra megrendezik a Viktória Pódiumot.
A Mozgássérültek „Viktória” Rehabilitációs Alapítvány aktívan dolgozik azért, hogy a központ ne csak a mindennapokban nyújtson segítséget a gyógyulásra, hanem közösségi térként is funkcionáljon. Idén márciusban dr. Szarvas József kurátor ötlete alapján hívták életre a Viktória Pódium – „keddcsináló kulturmix” című rendezvényt, mely minden hónap első keddjén nyújt szórakozási lehetőséget.
A júliusi alkalommal fellép a kórházi orvosokat is tagjai között tudó 4WHAT zenekar, akik dallamos rock és blues nótákkal szórakoztatják a közönséget.
Dr. Wilhelm Ottó körzeti gyermekorvos bemutatja verseit és prózai köteteit, valamint Kopiás Konrád Lukács, a Magyar Táncművészeti Egyetem hallgatója táncos bemutatót tart. Az est során Kovács Árpád festőművész élőben alkot majd kihelyezett műhelyében.
A rendezvény jótékonysági jellegű, a befolyt összeget a Mozgássérültek „Viktória” Rehabilitációs Alapítvány a Központ fenntartására költi. A javasolt adomány minimum 2000 forint fejenként. A szervezők mindenkit szeretettel várnak!