-
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Lépcsőfutás és gyaloglás
Május 2-án, szombaton reggel 9 órakor rajtol a Fehérvári lépcsőfutás az Aranybulla Emlékműnél. Az ingyenes közösségi sportrendezvényen három távot teljesíthetnek a versenyzők, emellett a szervezők külön kihívással készülnek a gyaloglók és a gyerekek számára is. Regisztrálni a verseny napján a helyszínen lehet.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Egy lépésre a döntőtől az újonc MÁV Előre SC-Foxconn
GreenPlan-VRCK - MÁV Előre SC-Foxconn 2-3 (-20, 18, 23, -25, -10)
A keddi találkozó első játszmájában szinte az első pillanattól kezdve a fehérváriak irányítottak és vezettek, elsősorban annak köszönhetően, hogy albán idegenlégiósai, Redjo Koci és Leonardo Doda ponterősen röplabdázott.
A második szettben 11-11-ig tartotta magát a MÁV Előre, ekkor a korábbi válogatott átló, Szabó Dávid vezérletével a borsodiak ritmust váltottak, amire a vendégcsapatnak nem volt válasza.
A harmadik felvonásra újra összeszedte magát Dávid Zoltán székesfehérvári együttese, amelyben Koci és Doda mellett a center Eke Péter is ponterősen röplabdázott. A fehérváriak 21-19 után azonban "beragadtak" egy állásba, a VRCK pedig Szabó, valamint a brazil Reffatti da Costa vezérletével fordított.
Az előző játékrész megnyerésének lendületét sikeresen vitte tovább a Vegyész a negyedik etapban, a vendégek hibáit is kihasználva hamar meglépett öt ponttal. A fehérváriak azonban a válogatott Pesti Marcell vezetésével, több jó blokkal és ásszal egyenlítettek, és a szoros végjátékot két mérkőzéslabdát hárítva megnyerték, így egalizáltak.
A sok hibát hozó döntő szettben a MÁV Előre nagyszerű csapatjátékkal 7-1-re elhúzott, de a térfélcsere után a VRCK magyarjai vezérletével közelebb zárkózott. A vendégek 11-9-nél állították meg a Kazincbarcikát, és elvették a borsodiak pályaelőnyét.
VRCK: Juhász 11, Moraes 10, Páez 2, Blázsovics 16, Csoma 1, Reffatti 21. Csere: Kiss, Budai (liberók), Szabó D. 22, Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MÁV Előre SC-Foxconn: Ambrus 12, Eke 10, Szabó V. 4, Pesti 15, Koci 19, Doda 12. Csere: Takács (liberó), Deliu 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Toronyai Miklós: „Úgy érzem, hogy ismét megvertük magunkat. A harmadik szett hajrájában kétpontos hátrányból nyertünk, jól indultunk a negyedikben is, és utána egyszerűen nem bírtuk elviselni a nyomást. Ezt kezelni kell tudni. A szurkolóknak köszönjük, elképesztő hangulatot teremtettek!”
Dávid Zoltán: „Az első és a második szettben taktikailag betartottunk mindent. Utána beszállt a mérkőzésbe Szabó Dávid, méghozzá nagyon jól, mi pedig nem tudtunk mit kezdeni vele. A Barcika neki köszönheti a fordulópontot, hogy átlagban jelentősen feljavult a játéka. Ugye a miénk meg elég rossz irányba mozdult el, viszont a negyedik, ötödik szettekben sikerült visszajönnünk a meccsbe, majd onnantól kezdve minden egyes kivédekezésünkből és nyitásfogadásunkból jól jöttünk ki. Gratulálok a srácoknak, örülünk a győzelemnek! Megyünk tovább, várjuk a pénteket!”
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a MÁV Előre javára.
A negyedik összecsapást pénteken rendezik a Székesfehérváron.