Katonazene, kiállítás, családi vetélkedő, hagyományőrzés – programok a KEMPP-ben

Izgalmas programokkal várják az érdeklődőket a május 11-i Emlékhelyek Napján a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhelyen. Katonazene-történeti kiállítás, zenetörténeti beszélgetés, családi vetélkedő, szabadtéri tárlatvezetések és hagyományőrző bemutatók is szerepelnek az egész napos programban.
2024.05.10. 09:08 |
Katonazene, kiállítás, családi vetélkedő, hagyományőrzés – programok a KEMPP-ben
Szombaton rendezik országszerte az Emlékhelyek Napja programsorozatot, melyhez idén is csatlakozik a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely. 10.00 és 16.00 óra között tartanak a hadtörténelmi témájú családi vetélkedők, valamint az Élet a lövészárokban című hagyományőrző bemutatók korabeli fegyverekkel és eszközökkel. 10.30-tól óránként indulnak tematikus szabadtéri tárlatvezetések a KEMPP-ben, illetve 11.00  és 13.00 órai kezdettel lesz raptor lézerharcjáték is. 14.00 órakor nyitják meg a Katonazenészek, katonák című időszaki teraszkiállítást, majd 15.00 órakor kezdődik a „Zene – Történet” című beszélgetés dr. Szabó Balázs zenetörténésszel a katonazene évszázadairól, jelentőségéről, és Fricsay Richárd egykori karmester szerepéről. A programban közreműködik a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar. További részletek a KEMPP honlapján olvashatóak.

Fehérvári színes

  1. Palacsinta Péntek

    Folytatódott pénteken a vízivárosi hagyomány, a tanévkezdés előtti utolsó pénteken palacsintázni hívták a gyerekeket a LISZI Iroda elé. Nagyon sok óvodás és iskolás állt sorba, hogy csemegézzen a különféle ízű finomságból. A Palacsinta Péntek töretlen népszerűsége arra ösztönöz, hogy jövőre is legyen folytatás! – mondta a helyszínen Patik Ferenc, Víziváros önkormányzati képviselője.

    2026.08.28.
  2. Hétfőn nyit az uszoda

    A nyár utolsó napjaiban érdemes még kihasználni a Városi Strand lehetőségeit, amely az iskolai időszak előtti utolsó héten is várja a fürdőzni és kikapcsolódni vágyókat. Az idei strandszezon augusztus 30-án, vasárnap ér véget.

    2026.08.28.
  3. Nyárbúcsúztató vasárnap

    Zenés, táncos programmal búcsúztatják a nyári szünetet a Sziget utca – Tolnai utca közötti központi parkban a vakáció utolsó előtti napján. Augusztus 30-án, vasárnap 13.30 órától a színpadon zenekarok szórakoztatják a közönséget, a gyerekeket ugrálóvár, körhinta, kézműves foglalkozások várják.

    2026.08.28.
  4. Heti betevő és tanszeradomány

    Az augusztus 30-i ételosztás alkalmával nemcsak tartós élelmiszerrel, süteménnyel és gyümölccsel, hanem új vagy jó állapotban lévő, használt tanszerekkel is segíthetik a jószándékúak a Fehérvári Heti Betevő vendégeit. A kéthetente ételosztást vállaló önkéntesek a nyár utolsó hónapjában az élelmiszeradomány mellett szeretnék a rászoruló családok gyermekeinek iskolakezdését megkönnyíteni. A kezdeményezéshez magánszemélyek és vállalatok is csatlakozhatnak.

    2026.08.28.