-
Bakelitbörze a Köfémben
December 14-én vasárnap hanglemez börzét tartanak a Kőfém Művelődési házban 10 és 14 óra között azok számára, akik kincsekre, karácsonyi ajándékra vadásznak. "
2025.12.13. -
Akik értünk dolgoznak Szenteste
Kedves karácsonyi műsorral köszönte meg az ünnepek alatt is szolgálatot teljesítők áldozatos munkáját az Arany János iskola Honvédelmi Szakköre. A Királykút Emlékházban pénteken rendezett, szeretetteljes ünnepségen a rendőrség, a honvédség, a katasztrófavédelem és a MÁV képviselői vettek részt, akik a Hétpettyes Óvoda és az Emerson által készített, névre szóló ajándékokat adtak át a diákoknak.
2025.12.12. -
Júniusra költözik a FEZEN
A FEZEN 2026-ban a nyári fesztiválszezon egyik első nagy rendezvénye lesz. A júniusi időpont mellett megérkeztek az első fellépők is. A műfaji sokszínűségből jövőre sem enged a fesztivál, így Azahriahtól a finn Sonata Arctic metálzenekarig számtalan kedvencet felsorakoztató kínálattal készül a fehérvári fesztivál. És ez még csak az első “fellépőcsomag” a lista folyamatosan bővül - ígérik a szervezők.
2025.12.12. -
Advent Feketehegy–Szárazréten
Zenés műsorok, közösségi élmények, sőt bábszínház is várja a Feketehegy-Szárazrét lakóit december 14-én vasárnap a Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban. A délután során zenés műsorok, bábelőadás, kézműves foglalkozások és közösségi élmények teremtik meg a karácsonyi hangulatot.
2025.12.12.
Karácsonyi gyermekrajzok díszítik a Várkörúti buszmegállókat
A Várkörúti buszmegállókat kedden díszítették fel
Tavaly korábbi adventi fényképek díszítették a Várkörúton az Országzászló téri buszmegállókat, idén pedig a PrinteR Nyomda felajánlásának köszönhetően gyermekrajz pályázat munkái teszik hangulatossá advent idején ezeket a buszmegállókat - mondta Mészáros Attila alpolgármester. "Sok gyermekrajz érkezett, majd 400 összesen, amik a gyerekek karácsonyi emlékeit, érzéseit mesélik el. Köszönöm a PrintR Nyomdának a felajánlást és a Városgondnokság munkáját, hogy a gyerekek alkotásai teszik még szebbé a Fehérvári Adventet. Arra bíztatok mindenkit, hogy nézzék meg a rajzokat a buszmegállókban, az Országzászló téren és a Zichy ligetben."
A felhívásra mintegy négyszáz gyönyörű rajz érkezett fehérvári óvodásoktól, iskolásoktól és fiataloktól. Az alkotások változatos technikákkal készültek, és mindegyikük hűen tükrözte a gyerekek adventhez, karácsonyhoz kötődő érzéseit és gondolatait.
Radetzky András a PrintR Nyomda és Grafikai Stúdió vezetője, aki maga is két kisgyermek édesapja, mindig is fontosnak tartotta, hogy az advent időszaka ne csupán a rohanásról és az ajándékozásról szóljon, hanem a közös pillanatokról, az együttlét öröméről és az alkotás varázsáról. „Szeretnénk, ha a családok amikor bejönnek adventkor a városba, akkor a gyerekek megmutathassák a saját rajzaikat. Nagyon szép alkotások érkeztek és sikerült olyan formában bemutatni ezeket, ami visszaadja az advent hangulatát. A pályázat sikere bebizonyította, hogy a közösségünk tele van tehetséges fiatalokkal, akik képesek valami igazán különlegeset alkotni. Reméljük, hogy ezek a rajzok mindenkinek ünnepi hangulatot csempésznek a szívébe.”
A rajzokból készült nyomatok mostantól két buszvárót is ünnepi hangulatba öltöztetnek a Várkörúton, emellett öt tábla is készült az alkotásokból.
Feketéné Kósa Krisztina a Városgondnokság logisztikai csoportvezetője elmondta, hogy az összes fehérvári iskolába és óvodába eljuttatták a felhívást és annyi gyermekrajz érkezett, hogy a Zichy ligetben a Kori Liget melletti koronánál és az Országzászló téren is lesznek gyermekrajzok, mert egy beérkezett alkotást sem szerettek volna kihagyni.
A táblák jelentős részét nemes célra ajánlották fel, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermekosztályára kerülnek majd advent után, ahol a gyermek ambulancián díszítik a falakat, hogy mosolyt csaljanak a kis betegek és szüleik arcára.