Kalkulált vereséggel kezdett Győrben az Alba Fehérvár KC

A 2018-19-es bajnokság nyitó fordulójában a Győri Audi ETO KC otthonában szenvedett – várható – vereséget az Alba Fehérvár KC. A címvédő tizenkét gólos különbséggel győzött.
Győri Audi ETO KC–Alba Fehérvár KC 38–26 (17–10)

2018.09.01. 19:50 |

A Győr a mérkőzés elején Amorim vezetésével lépett el 5-1-re, de két gyors góllal zárkózott az Alba Fehérvár KC. A bajnoki címvédő otthonában sosem könnyű, Deli Rita éppen ezért felszabadult játékot kér lányaitól, aki nem ijedtek meg akkor sem, amikor nagyobbra nyílt az olló. Ezúttal nem volt a vártnál szorosabb a szünet, mint néhány hónapja, de most is több fiatal is lehetőséget kapott Győrben, harminc perc után 17-10 állt az eredményjelzőn, a fehérváriak szünet előtti utolsó három gólját sorrendben: Májer, Rózsás, és Boldizsár szerezte.

A fordulás után pedig már nem volt kérdés, hogy melyik gárda gyűjti be a két pontot, a 42. percben már tíz volt közte. A hátralévő időben azonban már csak két góllal tudta növelni előnyét az ETO, mely végül 38-26-ra győzött a női kézilabda bajnokság nyitányán. Az Alba Fehérvár KC megfelelőn helytállt a világ legerősebb csapatának otthonában, Deli Ritáék pedig bíznak benne, hogy a második körben, egy hét múlva a Kisvárda ellen már győztesen hagyhatják el a parkettet.