-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Június elseje a Társadalmi Felelősség Napja Székesfehérváron is
Június elsején vasárnap a Társadalmi Felelősségvállalás Napján több civil szervezet, vállalkozás segít önkéntes munkával szebbé tenni a várost. Székesfehérváron az országban elsőként indították el a város társadalmi felelősségvállalás programját, melyhez a 19 egyéni választókerület önkormányzati képviselői is csatlakoztak –mondta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér a Társadalmi Felelősségvállalás Napjáról szóló sajtótájékoztatón.
Nyitott tornatermek a Társadalmi Felelősségvállalás Napján
Programok a Szedreskerti lakónegyedben
Június elsején vasárnap a Társadalmi Felelősségvállalás Napján több civil szervezet, vállalkozás segít önkéntes munkával szebbé tenni a várost. A nap eseményeiről és a „Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért!” programról ma délelőtt tartottak sajtótájékoztatót a Városházán.
"Felelősen az egészségünkért!" - Nyitott tornatermek a Társadalmi Felelősségvállalás Napján
Programok a Szedreskerti lakónegyedben a Társadalmi Felelősségvállalás Napján
A Videoton FCF Baráti Kör is csatlakozott a város társadalmi felelősségvállalás programjához
Székesfehérváron az országban elsőként indították el a város társadalmi felelősségvállalás programját, melyhez a 19 egyéni választókerület önkormányzati képviselői is csatlakoztak –mondta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér a Társadalmi Felelősségvállalás Napjáról szóló sajtótájékoztatón. 
Június elsején vasárnap a Szedreskerti lakónegyed mellett a Videoton FCF Baráti kör, több vállalkozás és civil szervezet is csatlakozott a Társadalmi Felelősségvállalás Napjához. Farkas Tamás a nap egyik főszervezője elmondta, hogy a „Felelősen a közösségért, Felelősen Fehérvárért” programban különösen fontos a környezetvédelem és az egészségmegőrzés is.
Az egészségmegőrzés jegyében a már jól ismert Nyitott Tornatermek akció is kibővül, hiszen vasárnap is több iskolában várják majd a sportolni vágyókat.