-
Itt a Fehérvár Enthroners menetrendje
A 2026-os amerikaifutball-idényt az osztrák első ligában játszó csapat közösségi oldalán közzétette a bajnoki sorsolást. A Koronázók március 28-án Salzburgban indítják a szezont, az első hazai találkozóra pedig április 18-án kerül sor a First Fielden. Az Enthroners szeretettel várja a drukkereket a mérkőzéseire!
2026.03.16. -
Bajnoki címekkel zárták a szezont
Az U15 és U16 Összetett Fedett Pályás OB-n, mind a lányok, mind a fiúk csapatversenyében aranyérmet szereztek a fehérvári sportolók. Egyéniben Grosz Zsombor és Miklós Eszter is dobogóra állhatott.
2026.03.16. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Juhász Roland: télen a hiányposztokra igazolna a MOL Fehérvár
Juhász Roland elmondta: pontosan tudta októberi kinevezésekor, milyen a keret állapota, hiszen évek óta látszik, hogy a változások elengedhetetlenek.
Megjegyezte, vannak komoly hiányposztok, ahová télen új játékosokat kívánnak szerződtetni, de lesznek olyan futballisták is, akik januárra kikerülnek a keretből.
Kérdésre közölte: a kapus-középhátvéd-belső középpályás-csatár gerinc megerősítésében gondolkodik, de a legégetőbb problémája az együttesnek egyértelműen a középpálya. Tudja: sok futballistának nyáron lejár a szerződése, ezen is dolgoznak folyamatosan, míg a grúz támadónak, Budu Zivzivadzénak igyekeznek új csapatot találni, mert a fegyelmi vétsége után nem számítanak rá a jövőben.
A sportigazgató elárulta, Huszti Szabolcsot és stábját tartotta a legalkalmasabbnak arra, hogy az őszi szezon utolsó hat meccsére beugorva pozitív irányba mozdítsa el a gárdát. Örömtelinek nevezte, hogy a pályán látottak a várakozásait visszaigazolták és örül, hogy folytathatják tovább a megkezdett munkát.
Kérdésre elmondta, hogy talán azért került nehéz helyzetbe a csapat az elmúlt években, mert a játékosok kiválasztása és a csapaton belüli kohézió sem volt megfelelő, miközben a vezéregyéniségek is hiányoznak pályán belül és azon kívül is. Juhász Roland arról is beszélt, hogy igyekszik a karrierje során megismert játékosok és edzők segítségét kikérni, amikor új futballistákat keres külföldön, ugyanakkor a magyar mag erősítése is cél.
A távolabbi célokkal kapcsolatban elmondta: a Ferencvárossal való versengésről korai beszélni, előbb a saját házuk táján kell rendet tenni, majd jövőképet alkotni és elrugaszkodni a kijelölt irányba. Úgy vélte, több elpocsékolt szezont nem lehet fél év alatt helyrehozni, az NB I meghatározó csapatává váláshoz nagyon sok feladatuk van, ugyanakkor szeretnének mielőbb az EL-csoportkörös év szintjére visszajutni.