-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Jövőre veled ugyanitt - 350 fehérvári iskolás a velencei táborban
2008.08.05. 17:12 |
Nyár eleje óta majd 400 általános iskoláskorú gyermek fordult meg a Székesfehérvári Ifjúsági táborban Velencén. A gyermekek egy héten keresztül színes programokon vehetnek részt, és többen olyannyira megszerették ezt a tábori életet, hogy már évek óta visszajárnak a Velencei táborban.
KÉPGALÉRIA

A gyermekek a táborba még tavasszal jelentkezhettek saját általános iskolájukban: részt vehetett minden általános iskoláskorú fiatal függetlenül attól, hogy iskolája állami vagy magánintézmény - mondta Silye Sándorné - táborvezető. Kedden délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott a táborba, aki bepillantást nyert a fiatalok tábori mindennapjaiba. Igaz kedden a szokásos strandolás az idő miatt elmaradt, helyette Sukoróra kirándultak a gyerekek.

Az idei nyár utolsó turnusába 24 felsővárosi gyermek térítésmentesen vehetett részt, ugyanis a városrész képviselője rászoruló gyerekeknek képviselői keretéből biztosította a részvételt. Rockenbauer Lajos a Felsőváros önkormányzati képviselője is meglátogatta ma a gyerekeket, mint mondja Málics László egyetemista, aki ugyancsak a Felsővárosban lakik segít a nebulókra vigyázni Velencén.

A táborban egyetlen gyermek sem unatkozott, hiszen délelőttönként kézműves foglalkozások vannak, ebéd után ha az idő engedi strandolni mennek a gyerekek, esténként pedig a közös sportprogramokat szerveznek a táborban.

KÉPGALÉRIA

A gyermekek a táborba még tavasszal jelentkezhettek saját általános iskolájukban: részt vehetett minden általános iskoláskorú fiatal függetlenül attól, hogy iskolája állami vagy magánintézmény - mondta Silye Sándorné - táborvezető. Kedden délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott a táborba, aki bepillantást nyert a fiatalok tábori mindennapjaiba. Igaz kedden a szokásos strandolás az idő miatt elmaradt, helyette Sukoróra kirándultak a gyerekek.

Az idei nyár utolsó turnusába 24 felsővárosi gyermek térítésmentesen vehetett részt, ugyanis a városrész képviselője rászoruló gyerekeknek képviselői keretéből biztosította a részvételt. Rockenbauer Lajos a Felsőváros önkormányzati képviselője is meglátogatta ma a gyerekeket, mint mondja Málics László egyetemista, aki ugyancsak a Felsővárosban lakik segít a nebulókra vigyázni Velencén.

A táborban egyetlen gyermek sem unatkozott, hiszen délelőttönként kézműves foglalkozások vannak, ebéd után ha az idő engedi strandolni mennek a gyerekek, esténként pedig a közös sportprogramokat szerveznek a táborban.
