Jövő héten elkészül az új útburkolat az Attila utcában - a Holicsi utcában folytatódik a munka

Július elején kezdődött az út- és járdafelújítás az Attila utcában, a Berényi út - Koppány utca közötti szakaszon. A Saára Gyula-program keretében új aszfaltburkolat és szegély épül, továbbá mindkét oldalon megújul a járda is. A munkálatokat nehezítette, hogy a Kund és a Koppány utca közötti szakaszokon nem volt teherbírása az agyagos, már-már lápos talajnak.
2016.08.10. 08:18 |
Július elején kezdődött az út- és járdafelújítás az Attila utcában, a Berényi út - Koppány utca közötti szakaszon. A Saára Gyula-program keretében mintegy 60 millió forintból 5 és fél méter szélességben új aszfaltburkolatot és szegély épül továbbá mindkét oldalon megújul a járda is. A munkálatokat nehezítette, hogy a Kund és a Koppány utca közötti szakaszokon nem volt teherbírása az agyagos, már-már lápos talajnak, ahol a harmincas években még libalegelő volt az utcában lakó idősek elmondása alapján.
KÉPGALÉRIA - munka az Attila utcában
A Kund és a Koppány utca közötti szakaszon kiemeltük a teljes pályaszerkezetet és talajcserét is kellett végezi, mert nem volt teherbírása az altalajnak – mondta Förhécz Gábor, a kivitelező Strabag Általános Építő Kft. főépítésvezetője. Elkezdtük ezen a szakaszon is a szegélyépítést és a terveink szerint jövő hét elején megkapja ez a szakasz is a kötőréteget, majd másnap az egész utca az új kopóréteget. Az Attila utcában nagyon vegyes, sokszor szélesített és nagyon rossz alépítménnyel rendelkező út volt és nagyon jól határozta meg a város az építkezés műszaki tartalmát - mondta a Strabag főépítésvezetője.
A páratlan oldalon új járda épül 15 cm-es zúzott kő alappal és aszfalttal. A páros oldalon eredetileg  csak felújítás lett volna, de olyan rossz minőségű volt a régi járda, hogy elbontották és ott is új járdát készít a kivitelező. Naponta egyébként mintegy harminc ember dolgozik az Attila utca felújításán, akik a munkálatok befejezése után az Öreghegyen, a Holicsi utcában folyatják a munkát.

Városfejlesztés

  1. Újabb erdőtelepítés

    3,5 hektáros területtel bővül a Székesfehérvárt délnyugat felől körbeölelő erdőtömb láncolat, amelynek „Fehérvár Tüdejeként” nemcsak a levegő és a talaj szennyezettségének kiszűrésében, hanem a klíma alakításában is kiemelt szerepe van. Az Alsóvárosi Pihenőpark melletti területen a hétvégén fejezik be a Vadex Mezőföldi Zrt. szakemberei a 21 ezer facsemete ültetését.

    2025.12.05.
  2. Jövő hét elejére elkészülnek

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Már csak néhány felfestés hiányzik, amelyekkel – az időjárás függvényében - várhatóan e hét végére, vagy a jövő hét elejére végez a kivitelező.

    2025.12.04.
  3. Elkészült a járdafelújítás

    Már a megújult járdaburkolaton közlekedhetnek a gyalogosok a Józsa Attila utca páros oldalán is. A város egyik legszélesebb sétányának felújítása szeptember közepén kezdődött és be is fejeződött. A beruházást teljes egészében önkormányzati forrásból finanszírozták – hangzott el a sajtónyilvános helyszíni bejáráson.

    2025.11.12.
  4. Elkészült a felújítás

    Spányi Antal megyés püspök áldotta meg pénteken délelőtt a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csodálatosan megújult és kibővült Megyeház utcai épületegyüttesét. Az ünnepi alkalmon megemlékeztek az intézmény fennállásának 30. születésnapjáról is.

    2025.11.07.