-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Jövő év végén nyit a felújított Magyar Király Szálló
A belső udvar melléképületeinek lebontásával nyár közepén kezdődött Székesfehérváron a Magyar Király Szálló felújítása. Az egyemeletes, klasszicista palota 1830 körül, valószínűleg Pollack Mihály tervei alapján épült. A régészeti feltárások jövő héten kezdődnek, bár a szakemberek szerint nem valószínű, hogy jelentősebb lelet késleltetné a munkákat. A szálló várhatóan 2009 végétől várja majd újra vendégeit.
2008.08.08. 00:46 |
A belső udvar melléképületeinek lebontásával nyár közepén kezdődött Székesfehérváron a Magyar Király Szálló felújítása.

A hitelből és uniós támogatásból megvalósuló beruházás várhatóan jövő év őszére készül el - több új funkció, egyebek mellett teremgarázs, konferenciaterem és wellness-központ is lesz az épületben. Az 1800-as években épült patinás szálloda felújítási terveit 2006-ban kezdték készíteni. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatallal történt egyeztetés után a tulajdonosok egy éve kapták kézhez a műemlék épület rekonstrukciójára a jogerős építési engedélyt. A régészeti feltárások jövő héten kezdődnek Siklósi Gyula professzor vezetésével - a szakemberek szerint nem valószínű, hogy jelentősebb lelet késleltetné a munkákat. A modern, ám mégis patinás szálló várhatóan 2009 végétől várja majd vendégeit.
Az egyemeletes, klasszicista palota 1830 körül, valószínűleg Pollack Mihály tervei alapján épült. A homlokzat közepén négy pár oszloppal alátámasztott kőkorlátos erkély hangsúlyozza a főbejáratot. Az emeleti ablakokat végigfutó kő szemöldökpárkány fogja össze. Nagytermét Áron Nagy Lajos az 1000 éves Székesfehérvárról készült falképe díszíti.

A hitelből és uniós támogatásból megvalósuló beruházás várhatóan jövő év őszére készül el - több új funkció, egyebek mellett teremgarázs, konferenciaterem és wellness-központ is lesz az épületben. Az 1800-as években épült patinás szálloda felújítási terveit 2006-ban kezdték készíteni. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatallal történt egyeztetés után a tulajdonosok egy éve kapták kézhez a műemlék épület rekonstrukciójára a jogerős építési engedélyt. A régészeti feltárások jövő héten kezdődnek Siklósi Gyula professzor vezetésével - a szakemberek szerint nem valószínű, hogy jelentősebb lelet késleltetné a munkákat. A modern, ám mégis patinás szálló várhatóan 2009 végétől várja majd vendégeit.
Az egyemeletes, klasszicista palota 1830 körül, valószínűleg Pollack Mihály tervei alapján épült. A homlokzat közepén négy pár oszloppal alátámasztott kőkorlátos erkély hangsúlyozza a főbejáratot. Az emeleti ablakokat végigfutó kő szemöldökpárkány fogja össze. Nagytermét Áron Nagy Lajos az 1000 éves Székesfehérvárról készült falképe díszíti.