-
Nyílt nap az alapszakokról
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának képzéseit ismerhették meg az érdeklődők a kar pénteki nyílt napján. Elhangzott, az egyetem és így a fehérvári kar immár második éve a legfelső szegmensben szerepel a nemzetközi egyetemi rangsorban.
2025.12.12. -
Fehérvári Huszárok Napja
A Fehérvári Huszárok Egyesülete a hagyományokhoz hűen Pátzay Pál lovasszobránál emlékezett meg december 11-én az egykori 10-es huszárezred hőseiről. Az 1914. decemberében Limanowa mellett lezajlott csata során a magyar lovasság hősiesen megküzdött az orosz csapatokkal, és megállította azok előre nyomulását.
2025.12.11. -
Eredményes évet zárt a Videoton
A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly.
2025.12.15. -
Nyílt nap az alapszakokról
Nyílt napot tartott az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara Székesfehérváron. A programon a város és a kar vezetői köszöntötték a középiskolás érdeklődőket, a résztvevők pedig átfogó tájékoztatást kaptak az egyetem képzési kínálatáról.
2025.12.12.
Jótékonysági Szupermaratont szervez a Vöröskereszt szombaton a Velencei-tónál
Augusztus 23-án, szombaton első alkalommal szervezi meg a Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete a Velencei-tavi Szupermaraton elnevezésű programot. A befolyt bevételből a speciális mentőszolgálatnak vásárolnak majd eszközöket. A jótékonysági céllal létrejött rendezvényre bárki nevezhet, még akár holnap a helyszínen is. A futók két táv, a 27 km és az 54 km között választhatnak, de a szervezők várják azokat is, akik szeretnék a nemes célt nevezési díjukkal támogatni, de nem tudják lefutni a teljes távokat.
Augusztus 23-án reggel 8 órakor rajtol a Velencei-tavi Szupermaraton mezőnye a gárdonyi Sportbeach elől. A résztvevők a Gárdony-Velence-Sukoró-Pákozd-Dinnyés-Agárd-Gárdony útvonalon teljesíthetik a távot. Kétféle hosszúságot választhatnak a nevezők: 27, vagy 54 kilométert teljesítve érkezhetnek célba. A szervezők többszáz résztvevőre számítanak és várják azokat is, akik szeretnék a nemes célt nevezési díjukkal támogatni, de nem tudják lefutni a teljes távokat.