-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Jóhír Napja - székesfehérvári kezdeményezés egy jobb világért
A Jóhír Napjának előkészületeiről és az eseményhez kapcsolódóan meghirdetett kezdeményezésekről tartottak ma sajtótájékoztatót a Városházán. A Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány és a Polgármesteri Hivatal kezdeményezésére szeptember 12-ére egy óvodásoknak szóló kiadványt is készítenek a szervezők. A kezdeményezéssel az ötletgazdák is csatlakoztak a "Felelősen a Közösségért! Felelősen Fehérvárért!" programhoz mely arra hivatott, hogy megőrizzék a város által elért értékeket és felhívják ezekre a figyelmet.
2008.06.13. 18:13 |
A Jóhír Napjának előkészületeiről és az eseményhez kapcsolódóan meghirdetett kezdeményezésekről tartottak ma sajtótájékoztatót a Városházán. A Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány és a Polgármesteri Hivatal kezdeményezésére szeptember 12-ére egy óvodásoknak szóló kiadványt is készítenek a szervezők. A kezdeményezéssel az ötletgazdák is csatlakoztak a "Felelősen a Közösségért! Felelősen Fehérvárért!" programhoz mely arra hivatott, hogy megőrizzék a város által elért értékeket és felhívják ezekre a figyelmet - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Kabinet munkatársa.

A Jóhír Napja a hitről, a szeretetről és a reményről szól mondta Hegedűs Nagy István, a Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány kuratóriumi tagja. Az ötlettel csatlakoztak a "Felelősen a Közösségért! Felelősen Fehérvárért!" programhoz mely arra hivatott, hogy megőrizzék a város által elért értékeket és felhívják ezekre a figyelmet - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Kabinet munkatársa
A szeptember 12-re meghirdetett Jóhír Napján a tervek szerint a Magyar Király Szálló előtt lesznek programok emelte ki Hegedűs Nagy István, a Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány kuratóriumi tagja. A Jóhír Napjához elsőként csatlakozó Varga István vállalkozó, a Hírváró folyóirat laptulajdonosa is ott volt a program sajtótájékoztatóján, aki kiemelte, hogy bevételéből egy százalékot a társadalmi felelősségvállaláshoz kapcsolódó célokra áldoz.

A Jóhír Napja a hitről, a szeretetről és a reményről szól mondta Hegedűs Nagy István, a Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány kuratóriumi tagja. Az ötlettel csatlakoztak a "Felelősen a Közösségért! Felelősen Fehérvárért!" programhoz mely arra hivatott, hogy megőrizzék a város által elért értékeket és felhívják ezekre a figyelmet - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Kabinet munkatársa
A szeptember 12-re meghirdetett Jóhír Napján a tervek szerint a Magyar Király Szálló előtt lesznek programok emelte ki Hegedűs Nagy István, a Könyves Kálmán Közhasznú Horvát-Magyar Kulturális Alapítvány kuratóriumi tagja. A Jóhír Napjához elsőként csatlakozó Varga István vállalkozó, a Hírváró folyóirat laptulajdonosa is ott volt a program sajtótájékoztatóján, aki kiemelte, hogy bevételéből egy százalékot a társadalmi felelősségvállaláshoz kapcsolódó célokra áldoz.