Jó, hogy láthattuk: kiütéssel jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában a Vidi

Sokáig kérdéses volt, hogy nézők előtt rendezik-e a MOL Fehérvár és a ZTE negyeddöntős párharcának visszavágóját, az azonban nem volt kérdés, hogy ki jut tovább - annak ellenére, hogy a vendégek két gólos előnnyel érkeztek Sóstóra. A Vidi már félóra után fordított, végül összesítésben 5-2-vel jutott tovább.
2020.03.11. 20:09 |

Egy pillanatig sem volt kétséges a mérkőzésen, hogy a Vidi a lehető leghamarabb ki akarja igazítani a zalaegerszegi kisiklást. Ráadásul a vendégek nem álltak a helyzet magaslatán, hiszen a 7. percben a nem éppen égi meszelő Hodzic fejjel meg is szerezte a piros-kékek első gólját. 1-1 hazai és vendég ziccer után jött a második Vidi-találat, amikor Petrjak centerezése után Funsho Bamgboye talált be - azaz 2-2-re módosult a párharc állása. De nem sokáig volt így, mivel nem sokkal később Houri bombagóljával fordított a Fehérvár. A ZTE sokszor keménységgel próbálta ellensúlyozni a kvalitásbeli különbséget, szurkolóik pedig egyszer a Ferencvárost kezdték el éltetni...

Utóbbi már a második félidőben történt, ami viszont sokkal érdekesebb, hogy a Vidi-henger nem állt meg, igaz a ZTE kicsit éledezni látszott, Ikoba fejesénél Kovácsiknak kellett nagyot védenie. Egy órányi játék után jött az újabb Vidi-találat, Hodzic szerezte meg közelről a második gólját. A slusszpoén Nikolicsé volt, aki egy szöglet után állította be a végeredményt. A Vidi összesítésben 5-2-vel jutott a Magyar Kupában a legjobb négy közé!

MOL Fehérvár - ZTE 5-0 (3-0) összesítésben: 5-2

MOL Fehérvár: Kovácsik - Fiola (Nego), Musliu, Stopira, Hangya - Houri, Pátkai - Funsho (Tamás) , Hodzic (Futács), Petrjak - Nikolics.

Gólszerző: Hodzic (2), Funsho, Houri, Nikolics.