Újabb szoros mérkőzés a Hydro Fehérvártól - vereség lett a vége

A Hydro Fehérvár AV19 2-1-re kikapott a címvédő vendég Red Bull Salzburgtól az osztrák jégkorongliga (ICEHL) negyeddöntőjének második mérkőzésén, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban már 2-0-s hátrányban van. Újabb szoros mérkőzés, újabb vereség.
2023.03.10. 22:07 |

Negyeddöntő, 2. mérkőzés: Hydro Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)

Az alapszakaszt a második helyen záró, hétszeres bajnok salzburgiak - akik megszakítás nélkül 17. alkalommal jutottak rájátszásba - a keddi nyitányon 3-2-re verték a playoff selejtezőből érkezett vendég Volánt.

A pénteki mérkőzésen a hazaiak már a 4. percben vezetést szereztek, Mihály Ákos középről volt eredményes. Aztán rendezte sorait az esélyesebb Salzburg, és egyenlített, majd a második harmadban nagy fölényben játszott. A folytatásban az osztrák alakulat a védekezésre összpontosított, és nagyon nehezen lehetett helyzetet kialakítani ellene. A hajrában volt még esély az egyenlítésre, ez elmaradt, így a Salzburg - amely vasárnap házigazda lesz - összesítésben már 2-0-ra vezet.

HYDRO FEHÉRVÁR AV19: O. ROY – Fournier, T. Campbell / Stipsicz, H. Nilsson / Vokla, Donaghey / Vértes, Rétfalvi – Erdély Cs., Hári J., Kuralt / Sarauer, Findlay, Terbócs / Leclerc (1), Bartalis I., Ambrus Cs / Magosi B., Németh K., MIHÁLY ÁKOS 1. Vezetőedző: Kevin Constantine

RED BULL SALZBURG: Tolvanen – Robertson, Lewington / MacWilliam (1), GENOWAY (1) / Heinrich, Stajnoch / Stapelfeldt, Schreier – Meyer, Nissner 1, M. HUBER (1) / T. Raffl, Baltram, P. Schneider / P. Huber, Wukovits, Hochkofler / Harnisch, Bourke, Thaler 1. Vezetőedző: Matt McIlvane

MESTERMÉRLEG

Kevin Constantine:Az erőfeszítéssel ezúttal sem volt baj, de újabb sérülések tépázták meg a keretünket, csatároknak kellett védőként helytállniuk, amiért dicséret illeti őket. A párharc négy győzelemig tart, amíg ezt valamelyik együttes el nem éri, mi mindig csak a soron következő meccsre koncentrálunk.
Matt McIlvane:A Fehérvár éppen úgy kezdte a meccset, ahogyan számítottunk rá, tekintve, hogy egymeccses hátrányban van. Nagy nyomást gyakorolt ránk, szerencsénk volt, hogy ezt átvészeltük, és egyenlítettünk. Aztán megtaláltuk a saját játékunkat, a második harmadtól már igazi csapatként működtünk.